masaż nad jeziorem

Masaż wywodzi się z Azji, gdzie początkowo był elementem religijnych rytuałów. Obecnie stosuje się go w wielu aspektach naszego zdrowia – kondycji skóry, mięśnie, ale także układu nerwowego, krwionośnego i limfatycznego. Sprawdź, jak może wpłynąć pozytywnie na Twoje ciało.

Na czym polega masaż?

Masaż to inaczej mechaniczne oddziaływanie na tkanki poprzez dłonie masażysty lub dodatkowe akcesoria, np. kamienie, wosk czy bambus. Zadaniem masażu jest relaksacja (zwłaszcza w połączeniu z aromaterapią i odpowiednio dobraną muzyką), ale również leczenie sztywności, bólów mięśni i tym podobnych schorzeń. Umiejętnie wykonany masaż poprawia krążenie, uelastycznia skórę, pobudza lub uspokaja, a do tego ma pozytywny wpływ na problemy mięśniowe. Masaż jest jedną z podstawowych technik poprawiających zdolność organizmu do regeneracji. Co ważne, istnieje wiele technik, o których powiemy nieco więcej.

Polecane rodzaje masażu

Masaż głęboki

To typ masażu leczniczego, który bardzo dobrze sprawdza się w przypadku uporczywego bólu pleców, karku i tym podobnych partii ciała. Masaż głęboki, jak sama jego nazwa wskazuje, ma dotrzeć do głębszych warstw mięśni, głównie do tkanki łącznej i mięśniowej. Nie jest to masaż relaksacyjny, a typowo leczniczy – masażysta umiejętnie dociera do tkanek i rozbija w nich nagromadzone napięcia. Te pojawiają się z powodu zrostów, czyli pasm tkanki, które są odpowiedzialne na ból i dyskomfort, np. w barku.

Masaż bambusem

To rodzaj rozluźniającego masażu, który wykonuje się rolując mięśnie rozgrzanymi kijami bambusowymi. Pobudza to krążenie oraz przepływ limfy, co sprawia, że nasz organizm szybciej pozbywa się nagromadzonych toksyn. Stosowanie bambusa ma swoje uzasadnienie – materiał ten nie uczula, a do tego zawarte w nim związki krzemianowe wpływają korzystnie na tempo regeneracji tkanek. Podczas tego typu masażu można stosować olejki eteryczne, które potęgują uczucie odprężenia, dlatego świetnie sprawdzają się w przypadku bólów głowy, przemęczenia oraz oczywiście bólów mięśniowych.

Masaż świecą

To zabieg przeznaczony dla tych osób, którym zależy na poprawieniu kondycji skóry, bez względu na to, czy ma tendencję do przesuszeń, czy np. występuje pod nią cellulit. Przebieg masażu przypomina klasyczną odmianę, z tą różnicą, iż zamiast olejku masażysta stosuje wosk z roztopionej świecy. Bez obaw! Wosk nie jest gorący i nie zasycha, tworzy natomiast bardzo aksamitną warstwę, która bardzo przyjemnie będzie działać na Twoją skórę. Specjaliści stosują specjalne świece aromatyczne, dzięki czemu nie możliwości, aby doszło do jakiegokolwiek poparzenia. Wosk szybko zamienia się w balsam, który wmasowuje się w skórę.

Masaż ciepłymi kamieniami

To doskonałe połączenie filozofii wschodu, techniki relaksacyjnej i leczniczej. Masaż kamieniami przeprowadza się z pomocą bazaltowych oraz marmurowych, gładko oszlifowanych kawałków kamienia. Bazalt, dzięki swoim właściwościom, doskonale sprawdza się podczas masażu na ciepło, natomiast marmur jest przeznaczony do przekazywania naszym tkankom kojącego chłodu. Masaż ciepłymi kamieniami świetnie sprawdzi się, gdy szukamy relaksu oraz dokuczają nam mniej poważne bóle pleców czy kończyn.

Gdzie szukać masażu nad morzem?

Jeśli którakolwiek z powyższych technik masażu przypadła Ci do gustu lub odpowiada potrzebom Twoich mięśni, a ponadto ma dla Ciebie znaczenie sceneria, w której masaż jest wykonywany, to zapraszamy do Mielna. Znajdziesz tu nie tylko urokliwe domki nad wodą, jak również wymarzony spokój i szeroką ofertę wielu technik masażu w ramach SPA. Co ważne, usługę masażu przeprowadzamy w Twoim domku, nie musisz nigdzie wychodzić – w czasie masażu możesz podziwiać spokojną toń jeziora Jamno i zrelaksować się jak nigdy dotąd.


Język