ferie w Mielnie

Dla wielu rodziców ferie są świetnym sposobem nie tylko na dłuższy wypoczynek, ale przede wszystkim jest to czas poświęcony rodzinie. Poszukiwanie odpowiedniego miejsca rozpoczynamy często jeszcze w poprzednim roku kalendarzowym, dlatego warto wziąć pod uwagę mniej oczywiste opcje na ferie. Jedną z nich jest spędzenie zimowego czasu nad wodą – jeziorem lub morzem. Zapraszamy na ferie do Herbals&SPA w Mielnie, gdzie spędzisz z rodziną niezapomniane chwile.

Bliżej rodziny

Codzienne obowiązki, praca, szkoła czy zajęcia dodatkowe sprawiają, że nierzadko czujemy się, jakbyśmy mieszkali w hotelu – miejscu do spania, a nie w domu pełnym ciepła i miłości. Może to powodować nawet uczucie obcości we własnych czterech ścianach! O relacje międzyludzkie w rodzinie należy dbać – mogą ku temu służyć wspólne ferie dla rodziców i ich dzieci. Bez pracy, bez szkoły, ale także bez typowych domowych rozrywek, jak telewizja, komputer czy smartfon. W naszych domkach na drzewie Herbals&SPA możesz skorzystać z wypożyczalni gier planszowych i spędzić z dziećmi więcej czasu na angażujących zajęciach. W domku można pograć w ping ponga, a także dodatkowo jest dostępny kącik dla dzieci oraz bilard. Do tego nie będziecie musieli przejmować się niektórymi obowiązkami, ponieważ śniadanie zostanie Wam dostarczone pod drzwi domku, podobnie jak obiadokolacja. Ponadto na naszym terenie znajduje się restauracja, która serwuje świeże, lokalne potrawy, a także dania dla dzieci. . Poza tym z domków rozpościera się piękny widok na jezioro Jamno, ale to nie wszystkie zalety zimowego wypoczynku w Mielnie.

Ucieczka z miasta i smogu

Jednym z najpopularniejszych celów zimowych wojaży są oczywiście góry. Czy to jednak najlepsze miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi? Biorąc pod uwagę widoki czy niektóre atrakcje – z pewnością tak. Jednak należy pamiętać o tym, że jakość powietrza w górskich miejscowościach niejednokrotnie jest na podobnym poziomie, jak w dużych miastach. Innymi słowy – może wydawać nam się, że w górach, bliżej natury, jest zdrowiej, to nie zawsze tak jest. Jeśli szukasz miejsca, w którym stężenie szkodliwych związków węgla i innych pierwiastków jest niskie, to ferie nad morzem będą zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem. Sam fakt, iż morskie powietrze jest czystsze to nie wszystko. Zimą stężenie jodu w powietrzu w Mielnie jest najwyższe, ponieważ pierwiastek ten jest mniej aktywny, gdy panują upały. Jod ma wpływ na rozwój układu nerwowego oraz ma swój udział w produkcji niezwykle ważnych hormonów tarczycy. Stąd nie może go zabraknąć, gdy dzieci rosną. Z tego powodu spacery tuż nad brzegiem morza są najlepszym sposobem na takie zdrowotne inhalacje. Ponadto w powietrzu nadmorskim utrzymuje się tzw. aerozol solankowy, bogaty w minerały korzystnie działające na układ oddechowy. Nic tylko korzystać z bogactwa Bałtyku!

Cisza i spokój

Chociaż kochamy wakacje nad wodą w lecie, to nie jest to wypoczynek bez wad. Jedną z nich są tłumy turystów, szczególnie w największych ośrodkach wczasowych, takich jak na przykład Mielno. Nie każdy z nas ma ochotę na takie wakacje. Nieustanny hałas i tłok bardzo utrudniają relaks. Trudniej jest również odpocząć dzieciom, które są nieustannie atakowane różnymi bodźcami, smakami czy zapachami. Bałtyk zimą jest nie do poznania. Panuje tu cisza i spokój, o jakiej często marzymy, wyjeżdżając na urlop podczas ferii. Nie ma kłopotu ze znalezieniem miejsca w lokalu gastronomicznym czy w przypadku innych atrakcji. U nas znajdziesz nadmorskie przysmaki takie jak dorsz czy pyszne gofry. A do tego piękne plaże są niemal całkowicie puste. To wyjątkowy widok, który naprawdę warto doświadczyć. Z Herbals&SPA nad brzeg Bałtyku dotrzesz w kilka minut spacerem. To jak, widzimy się w ferie?


Język