święta bożego narodzenia nad wodą

Boże Narodzenie to najważniejsze święto w polskiej tradycji, jednak sposoby jego spędzania powoli się zmieniają. Poza tradycyjnymi spotkaniami z rodziną coraz częściej szukamy innych pomysłów, w tym np. wyjazdowych. Jednym z nich może być Boże Narodzenie nad morzem, które w ostatnich latach jest coraz popularniejsze. 

Dlaczego warto spędzić Boże Narodzenie nad morzem?

Pobyt w domku na wodzie to świetny sposób na stworzenie wyjątkowej, świątecznej atmosfery. Obecność morza to nie tylko czyste, bogate w jod powietrze, ale również spokój, który tak często jest nam odbierany przez przedświąteczne szaleństwo. W święta bardzo często mówimy o wyciszeniu, ale tak naprawdę gorączka przygotowań zupełnie pozbawia nas szansy na czas dla siebie czy najbliższych. Dla wielu z nas kupowanie produktów i gotowanie kolejnych dań jest po prostu męczące, podobnie jak kompletowanie listy gości czy dbanie o kolejny zestaw prezentów. Nie lepiej wybrać się w miejsce, w którym kolacja wigilijna zostanie przygotowana i podana tuż pod drzwi? W ten sposób możesz zaoszczędzić mnóstwo chwil na naprawdę ważne sprawy, czyli święta z najbliższymi. W HT Houseboats dostarczamy obiadokolację wigilijną do Twojego domu nad wodą, dzięki czemu nie musisz się o nic martwić – podobnie jak o śniadanie. Nasza restauracja Kubryk w ramach świąt oferuje świąteczny klimat i specjalne menu, w których znajduje się m.in. śledzie, zupa grzybowa, policzki wołowe z sosem demi glace, puree z białych warzyw i czerwona kapusta czy sernik śliwka w czekoladzie.

Świąteczne atrakcje w HT Houseboats

Co równie istotne, święta możesz spędzić dokładnie tak, jak chcesz – bez przymusowych wizyt u mniej lubianych członków rodziny czy przesadnego obżarstwa. A może po Wigilii chcesz udać się na tradycyjną pasterkę? W Mielnie znajdziesz przede wszystkim zabytkowy kościół Przemienienia Pańskiego, który wybudowano w stylu gotyckim w XV wieku. Bliżej HT Houseboats znajduje się parafia pw. Matki Bożej Gwiazdy Morza. 

Ponadto w HT Houseboats masz do dyspozycji wiele atrakcji, w tym również takich, które zachęcają do aktywności fizycznej. To w końcu coraz częstszy sposób na spędzanie czasu w trakcie Świąt – trochę na przekór ogólnemu nastawieniu na konsumpcję. Na terenie naszego ośrodka możesz skorzystać z darmowych rowerów lub udać się na spacer brzegiem Bałtyku. O tej porze roku to jedna z najzdrowszych rzeczy, jaką możesz zrobić dla siebie czy np. dla odporności swoich dzieci. Dla nich również mamy odpowiednie rozrywki – są to przede wszystkim gry planszowe i bilard, młodszym natomiast oferujemy basen z kulkami oraz wszelkie niezbędne akcesoria (np. krzesełko do karmienia, łóżeczko czy np. apteczkę w razie konieczności). Jednym słowem – jesteśmy gotowi ugościć całą Twoją rodzinę. 

Cisza i spokój

Zima nad morzem tylko z pozoru wydaje się nieciekawa. Sprawdź, co to za uczucie obudzić się rano z przepięknym widokiem na jezioro Jamno, które w czasie zimy przybiera niesamowite barwy. Trudno pobić ten widok czymkolwiek innym. Podobnie w wypadku Bałtyku, którym możesz spacerować za dnia. To kompletnie inne doświadczenie niż w czasie lata. Plaże w czasie chłodnych miesięcy są praktycznie puste, aż trudno uwierzyć, że jeszcze chwilę temu spędzało tu swoje wakacje tysiące turystów. Jeśli poszukujesz idealnego miejsca do wypoczynku, spacerów i refleksji, to wyludnione brzegi Bałtyku w Mielnie będą idealne. Dodatkowo w HT Houseboats możesz skorzystać z pływającej sauny, która doskonale nadaje się do relaksu. Więcej na temat działania sauny znajdziesz w jednym z naszych poprzednich tekstów. Jeśli jednak szukasz typowo miejskich rozrywek, z powodzeniem możesz udać się do pobliskiego Koszalina, który oddalony jest od Mielna o kilkanaście kilometrów. 


Język