Chłopy noclegi i atrakcje

Z czym bezsprzecznie kojarzy nam się urlop nad Bałtykiem? Z plażą, ze spacerami po molo i zapachem ryby. Miejscowości położone nad Wybrzeżem Słowińskim zapraszają do skorzystania ze swoich baz noclegowych zapewniając te podstawowe atrakcje oraz znacznie więcej. Jedną z takich miejscowości są Chłopy – sprawdź, jakie atrakcje turystyczne oferują i gdzie można znaleźć nocleg.

Chłopy – miejscowość nad morzem

Chłopy, niewielka, ale urokliwa wieś w województwie zachodniopomorskim, która może poszczycić się czystą i szeroką plażą, nakłania nas do odbycia podróży w czasie do osady rybackiej z zabytkową zabudową pochodzącą z przełomu XIX/XX wieku. Trudno o lepsze miejsce do wykonania wakacyjnych zdjęć, nieodbiegających od widoków z pocztówek, z barwnymi kutrami w tle. Dodatkowo, na zabytkowych budowlach znajdują się tabliczki wprowadzające odwiedzających w kontekst historyczny. Są one częścią całej ścieżki historycznej położonej przy ul. Kapitańskiej, która zgodnie z zamysłem mieszkańców ma przybliżać turystom wygląd i codzienność rybackiej wioski.

Chłopy – noclegi i atrakcje turystyczne

Co jeszcze trzeba zobaczyć w Chłopach? Miejsce, w którym dokładnie przebiega 16 południk geograficzny. Jest ono oznaczone głazem i znajduje się na trasie szlaku rowerowego oraz pieszego, dlatego też świetnie sprawdza się jako punkt orientacyjny dla zmierzających w kierunku Mielna. Czy Chłopy oferują coś specjalnie skierowanego do najmłodszych? Atrakcją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie może być wizyta w escape roomie. Pokój zagadek i cała gra utrzymane są w nadmorskim klimacie – nawiązują do zaginionego skarbu pirata.

Bardzo ciekawą atrakcją jest także Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach. To otwarte w 2019 roku multimedialne muzeum, w którym można zobaczyć lokalne pamiątki oraz zapoznać się z bogatą historią rybactwa w Chłopach. W Skarbnicy znajdują się pamiątki związane z tradycjami rybackimi oraz ekspozycje poświęcone Morzu Bałtyckiemu, ekologii i środowisku morskiemu. Na plaży przy molo w Chłopach położona jest przystań rybacka pełna kolorowych kutrów, z których świeże ryby można zjeść w pobliskich smażalniach.

Chłopy są także miejscowością bardzo przyjazną dla spacerowiczów i rowerzystów. Urokliwą ścieżką rowerową, która prowadzi częściowo przez las, można wybrać się całą rodziną, wynajmując rowery tradycyjne, tandemy lub z krzesełkami dla dzieci. Wspomniana ścieżka pełni także rolę edukacyjną – na trasie znajdują się m.in. bunkry oraz inne atrakcje, które zainteresują najmłodszych i ich rodziców.

Jeżeli chodzi o informacje praktyczne dotyczące noclegów, przedział cenowy jest dosyć szeroki. Średni wydatek za dobę spędzoną w Chłopach to około 170 zł. Turyści mają do wyboru wynajem w pensjonatach, willach, domkach letniskowych czy kempingach. Poszukiwania noclegu oraz bezpośrednią ich rezerwację może ułatwić zebrana baza stworzona na stronie własnej miejscowości (www.chlopy.pl).

HT Houseboats – wyjątkowe miejsce na odpoczynek!

Dla tych, którzy poszukują wyjątkowego noclegu, interesującą ofertę ma położony tuż obok turystyczny kurort w Mielnie – HT Houseboats. Oba miejsca dzieli odległość zaledwie 5 kilometrów. Mielno, bez wątpienia większe i proponujące odwiedzającym całą moc atrakcji, zaprasza do pełnego wykorzystania okazji bycia blisko wody i czystego powietrza, przyjmuje gości w domkach na wodzie na jeziorze Jamno. To niebanalne rozwiązanie daje możliwość integracji z naturą i pozostawienia całego miejskiego zgiełku na brzegu.

Woda, cisza i spokój tuż po przebudzeniu? HT Houseboats oferuje wynajem „pływających” domków. Zaprasza rodziny z dziećmi, ale też jest przygotowane na przyjęcie klientów biznesowych, którzy obrali Mielno za przystanek w swojej podróży. Niewątpliwą zaletą tej opcji noclegowej są aktywności na terenie obiektu takie jak: uprawianie sportów wodnych w okresie letnim i udostępnianie niezbędnego sprzętu, wizyta w SPA mogąca być alternatywą na deszczowe dni, wypożyczalnia rowerów czy też między innymi przestrzeń na zabawy dla dzieci (mini plac zabaw, park linowy). Tak wiele opcji daje możliwość personalizacji oferty HT Houseboats pod konkretne potrzeby gości.

W gminie Mielno czeka na odwiedzających różnorodność atrakcji i liczne możliwości zaplanowania swojego urlopu w zależności od preferencji. Piaszczyste plaże z szeroką linią brzegową oraz pobliskie jeziora z pewnością będą sprzyjać aktywnemu wypoczynkowi i pomogą w regeneracji sił na powrót do codziennych obowiązków.


Język