Domki na wodzie - atrakcja dla dzieci i dorosłych

Tak zwana “druga fala” pandemii koronawirusa spowodowała, że znów wróciła część restrykcyjnych obostrzeń, które obowiązywały wiosną tego roku. Szczególnie ograniczona liczba osób mogących przebywać w jednym pomieszczeniu oraz brak całkowitej swobody przemieszczania się sprawił, że branża hotelarska i gastronomiczna znów borykają się z problemami związanymi z COVID-19. Dzięki przestrzeganiu wytycznych sanepidu, jesteśmy jednak ciągle otwarci i przyjmujemy gości, którzy w tym czasie zdecydowanie częściej decydują się na wynajem domków i apartamentów. Skąd ta tendencja i dlaczego wymienione typy pokojów noclegowych są bezpieczniejszym rozwiązaniem?

Preferencje rezerwacyjne w czasie pandemii

Główną zmianą w porównaniu do czasów przed wybuchem pandemii jest większa potrzeba wśród gości uzyskania prywatności i możliwego unikania kontaktu z innymi wynajmującymi. To naturalne, że chcemy zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczny pobyt, nawet kosztem wyższej ceny. Z tego powodu na popularności zyskały apartamenty oraz domki letniskowe. Apartamenty są naturalnie przystosowane do zapewnienia gościom jak najlepszych warunków pobytu oraz prywatności. Cena schodzi na dalszy plan, gdy priorytetem jest bezpieczeństwo.

Z kolei wynajem domku letniskowego na weekendowy wypad z rodziną jest z reguły tańsze, niż apartament, a ma podobne zalety – prywatność i bezpieczeństwo. Goście zmieniają się co kilka dni, pomieszczenia są w międzyczasie dokładnie dezynfekowane. Ponadto w dzisiejszych czasach wyposażenie domków potrafi standardem nie odbiegać od pokoi hotelowych.

Bezpieczeństwo i wypoczynek z najbliższymi

Priorytetem jest więc dziś bezpieczny wypoczynek, na który najczęściej udajemy się wraz ze swoimi najbliższymi. Przez wprowadzone obostrzenia ludzie najczęściej szukają miejsc do wypoczynku w pobliżu terenów zielonych – lasów i jezior, a także górskich szczytów czy w ustronnych miejscach nad morzem. Wzrosła potrzeba wspólnego spędzania czasu na łonie natury, dlatego popularne są wyjazdy rowerowe, spacerowanie po widokowych ścieżkach, wypoczynek nad wodą i górskie wycieczki. Coraz bardziej cierpimy na brak ruchu, większość społeczeństwa obecnie pracuje lub uczy się zdalnie, całe dnie spędzając w domu. Opuszczenie mieszkania choć na chwilę i zaczerpnięcie świeżego powietrza stało się wręcz podstawową potrzebą dla zachowania równowagi psychicznej.

Przestrzegajmy zasad, wypoczywajmy bezpiecznie

Jeśli decydujemy się na urlop w czasie pandemii, pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, które mają uchronić zarówno nas, jak i innych gości czy pracowników obiektów, w których się zatrzymamy. W HT Houseboats codziennie wykonujemy tytaniczną pracę, aby wszystkim wypoczywającym zapewnić komfortowe warunki do spędzenia wolnego czasu, jednocześnie minimalizując ryzyko zachorowania na koronawirusa.

Pobyt w naszych domkach jest w pełni bezpieczny, a goście mogą korzystać z większości przeznaczonych dla nich wygód bez konieczności korzystania z części wspólnych. W domkach znajduje się prywatna sauna, wanna z hydromasażem, kominek. Śniadanie i obiady przynoszone są bezpośrednio do domków, a recepcja pracuje zdalnie, umożliwiając bezpieczne zameldowanie. W wielu miejscach zamontowaliśmy dozowniki do odkażania rąk, sprzątanie pomieszczeń przez sprzątaczkę wykonywane jest tylko na życzenie klientów. Każdy z domków ma osobne wejście, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, klimatyzację. W dodatku do domków można wziąć gry planszowe, bilard, stół do piłkarzyków oraz hamak. Pamiętajmy, że ważny jest także ruch na świeżym powietrzu, dlatego w okolicy znajdują się rowery miejskie i ścieżki, którymi można udać się na przejażdżkę.

Jeśli chcecie przeczytać, jakie działania podejmujemy w związku z COVID-19, zachęcamy do kliknięcia w podlinkowany artykuł. Mamy nadzieję, że wspólna, odpowiedzialna postawa przyniesie jak najszybszy koniec pandemii i ograniczeń z nią związanych.


Język