Ferie z dziećmi

Jeszcze rok temu nawet najbardziej zagorzali zwolennicy teorii spiskowych nie mogli mierzyć się z kwestiami, które spotykają nas obecnie. Rok 2020 przyniósł bowiem niespotykane do tej pory doświadczenia. Zamknięcie większości obiektów użyteczności publicznej spowodowało bowiem, że nie sposób wybrać się ani do muzeum, ani do teatru, ani na stok narciarski. Czy, poza domowymi rozrywkami, pozostały więc sposoby na inne spędzenie czasu? Jak najbardziej.

Po pierwsze – parki narodowe

Wbrew pozorom nie znajdują się one w najodleglejszych zakątkach kraju, a mieszczą się prawie w każdym województwie. Wycieczka wytyczonymi szlakami może więc stanowić idealną rozrywkę zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Większość obiektów obecnych w parkach daje możliwość poznania kwestii nie do końca oczywistych, szczególnie w przypadku mieszkańców większych miast. Szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • najmniejszy – Ojcowski Park Narodowy,
  • największy – Kampinoski Park Narodowy,
  • najmłodszy – Park Narodowy Ujście Warty,
  • najstarszy – Pieniński Park Narodowy.

Po drugie – ogrody zoologiczne

Wbrew pozorom obiekty te funkcjonują w sposób podobny jak dotychczas, choć część z nich wprowadziła dodatkowe restrykcje, dotyczące liczby osób jednocześnie przebywających na terenie zoo. Są jednak czynne i stanowią idealny sposób na poznanie szeregu gatunków żyjących zarówno w Europie, jak i w najdalszych państwach całego świata. Większość placówek tego typu organizuje też wycieczki, pozwalające jak najlepiej poznać różnorodność prezentowanych gatunków. Polska stoi ogrodami, jednak szczególnie wartymi polecenia są:

  • ZOO we Wrocławiu – najstarsze (powstałe bowiem w 1865 roku), z gromadą wyjątkowych gatunków, których nie sposób ujrzeć nigdzie indziej (wrocławski ogród znajduje się bowiem w czołówce pod względem ilości okazywanych zwierząt),
  • ZOO w Poznaniu – jedne z niewielu na świecie, które to mieści się w dwóch lokalizacjach, prezentujące setki gatunków najróżniejszych zwierząt,
  • ZOO w Łodzi – może ono, jako jedyne w Polsce, poszczycić się posiadaniem lwów azjatyckich, a także niespotykanym gronem zwierząt nocnych,
  • ZOO w Warszawie – mieszczące się na warszawskiej Pradze, doświadczone przez dwie wojny światowe, odbudowane jednak w całości, odwiedzane obecnie przez turystów z całego świata (mimo pandemii).

Po trzecie – nadmorskie uciechy w Mielnie

Ekskluzywne domki nad morzem pozwolą zostawić za sobą otaczającą rzeczywistość, która to – mimo panujących reguł – potrafi być męcząca. Pobyt w HT Houseboats w Mielnie umożliwia codzienną pobudkę przy niecodziennym dźwięku uderzających o brzeg fal. Co więcej, wszystko odbywa się w zgodzie z panującymi regułami sanitarnymi. Szereg atrakcji umożliwia zaś spędzenie wymarzonego czasu właśnie z dziećmi, które to są w stanie skorzystać z opcji zapewnionych przez tegoż rodzaju rozrywki.

Wewnątrz obiektu oferujemy m.in. suchy basen z piłeczkami, chodziki, bujaki, edukacyjne gry sensoryczne i manualne, bilard i stół do gry w piłkarzyki, zabawki, gry planszowe, książeczki i malowanki czy hamaki. Jest możliwość także skorzystania z dodatkowych udogodnień w domkach dostosowanych do pobytu z małymi dzieci, takich jak łóżeczko wraz z pościelą, kołdrą i poduszką dla dziecka, wanienka do kąpieli, krzesełko do karmienia. Można także korzystać z zimowej aury panującej na zewnątrz, aby udać się na spacer nad morze wraz z rodziną. Idealną atrakcją dla dzieci jest Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie – to ścieżka edukacyjna, na której można odnaleźć m.in. wielką szyszkę wykonaną z drewna czy też… łódź, stojącą pośrodku lasu!

W HT Houseboats oferujemy domki z prywatną wanną z hydromasażem, które dzieci uwielbiają. Dodatkowo niektóre domki posiadają fotele bujane czy hamaki. Dostępny jest też plac z trampoliną, stół do piłkarzyków, ping – pong i boisko. Rodzice mogą także wypożyczyć dla swoich pociech gry planszowe czy książeczki i kolorowanki.

Całość sprawia więc, że pobyt nad polskim morzem w HT Houseboats da poczucie swego rodzaju normalności i powrotu do czasów minionych (dodatkowo – w sposób bezpieczny!).


Język