prezent na Dzień Matki

Dzień Matki to szczególny czas, kiedy pragniemy okazać miłość i wdzięczność jednej z najważniejszych osób w życiu. Może warto w tym dniu zaskoczyć swoją mamę czymś więcej niż bukietem kwiatów lub bombonierką? Jak wybrać udany prezent-niespodziankę?

Tradycyjne podarunki na Dzień Matki w nowym wydaniu

W tej roli najlepiej sprawdzą się oczywiście kwiaty, a szczególnie tulipany i żonkile, które kwitną w maju. Jak zwykle niezawodne są też róże jako symbol miłości. Jeżeli chcemy, aby bukiet miał osobisty akcent, można np. samodzielnie skomponować las w szkle np. z umieszczoną wewnątrz karteczką z życzeniami. To samo dotyczy słodyczy, które zwykle dajemy w prezencie naszym mamom. Dobrze sprawdzają się spersonalizowane czekoladki, czy zaproszenie na degustację czekolady.

Co jednak zrobić, gdy czujemy, że chcemy dać swojej mamie jeszcze więcej od serca? Po pierwsze, zastanówmy się, jakie niespodzianki jej odpowiadają. Po drugie, jaki preferuje ona rodzaj relaksu. Po trzecie, na co pozwala wiek oraz kondycja mamy (np. niektóre atrakcje mogą być zbyt męczące). Jeżeli absolutnie nie mamy pomysłu – dyskretnie zapytajmy o to swoich bliskich.

Czego potrzebują nasze mamy?

Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby oraz preferowane formy aktywności. Nasze mamy to najczęściej panie w wieku 50, 60 plus, dlatego zamiast ekstremalnych sportów i wyzwań, postarajmy się zadbać o ich aktywność i zdrowie w wyważony sposób. Ruch w tym wieku ma niebagatelne znaczenie, jeżeli chodzi o pracę układu krążeniowego, oddechowego, kostnego oraz pokarmowego. W ten sposób zmniejsza się ryzyko wystąpienia poważnych chorób oraz poprawia się kondycja i ogólne samopoczucie.

Niezapomniana wycieczka jako prezent na Dzień Matki

Jak zatem połączyć to, czego potrzebują nasze mamy z prezentem, który ucieszy je, a nie zawstydzi lub nie będzie źródłem stresu? Wypoczynek nad morzem dla seniorki to zdecydowanie najlepsza opcja. Pobyt nad morzem jest wskazany dla osób z nadciśnieniem, chorobą wieńcową i tarczycy, a więc mamy aspekty prozdrowotne. Do tego to idealne miejsce na długie spacery po piasku, promenadzie lub po wytyczonych szlakach.

Morze jest więc absolutnym numerem jeden, a wśród nadmorskich miejscowości bezsprzecznie króluje Mielno. To tutaj znajdują się nasze domki nad wodą HT Houseboats, z których od Morza Bałtyckiego dzieli nas niespełna 300 metrów. Ukochana mama, bez względu na wiek i kondycję, może tu codziennie spacerować. Na dłuższe dystanse można dodatkowo wypożyczyć kijki do nordic walking.

Dodatkowym atutem HT Houseboats są niesamowite okoliczności przyrody, których symbolem jest przepiękny widok za oknem wprost na jezioro Jamno. Dzięki temu codziennie nasi goście mogą zachwycać się wschodami i zachodami słońca. To jednak dopiero początek atrakcji. Każda kobieta bez względu na wiek czy charakter marzy o zabiegach w SPA, masażach, odpoczynku w jacuzzi, saunie, czy na fotelu masującym. Z kolei dla bardziej aktywnej mamy doskonałą opcją będzie wizyta na korcie tenisowym lub na basenie, co pomoże w utrzymaniu dobrej formy. A być może okaże się, że ma ona na tyle wigoru, by wziąć udział w kursie żeglowania? Mało tego, na miejscu można zadbać o specjalny prezent zamówiony z okazji tego szczególnego dnia, czyli kosz owoców, tort lub czekoladowe fondue z owocami. Dodatkową niespodzianką dla mamy może być propozycja wspólnego wyjazdu lub wykupienie vouchera na rodzinny pobyt w domku na wodzie.

Spędzony wspólnie wolny czas jest najpiękniejszym prezentem. Niech mamy spędzą go w taki sposób, na jaki zasługują!


Język