Wybór miejsca na sesję zdjęciową jest co najmniej tak trudny, jak zdecydowanie się na konkretne ciasto w cukierni. Lekki sernik czy klasyczne tiramisu? To nieoczywisty wybór, który zależy od naszych upodobań smakowych. Podobnie jest w przypadku scenerii – wybierzemy tę, która będzie pasowała do naszej artystycznej wizji. Jeśli Twoja koncepcja przewiduje piaszczystą plażę i morski wiatr we włosach – wybierz Mielno! Tutaj pomysłów na ciekawe kadry jest tyle, co muszelek w morzu – niezliczona ilość!

Morska bryza

Morze Bałtyckie będzie doskonałym tłem niezależnie od rodzaju sesji, którą chcemy wykonać. To, co jest w nim niezwykle fascynujące, to kolor wody, który przyjmuje w zależności od pory dnia czy pogody. Inny odcień niebieskości ma o poranku, w południe czy przy zachodzie słońca. Ta cecha może być pomocna przy wyborze charakteru sesji – kolor jeszcze bardziej podkreśli efekt, który chcesz uzyskać.

Morska sceneria w Mielnie bez wątpienia przypadnie do gustu parom, szukającym miejsca na sesje narzeczeńskie czy ślubne. Zwiewne suknie, rozdmuchane morską bryzą włosy i przepełnione miłością spojrzenia, idealnie wkomponują się w widok zachodzącego słońca. Romantyczny spacer linią brzegową pozwoli nam uzyskać dynamiczne kadry, które obok tych pozowanych wprowadzą do całej sesji odrobinę spontaniczności i naturalności.

Co więcej, w obrębie plaży znajdziemy urocze kawiarenki i beach bary – te z kolei stworzą idealne tło dla sesji blogowych i instagramowych. W tego typu kadrach oprócz zaprezentowanie stylizacji bądź produktu liczy się też odpowiednia oprawa.

Trzeba jednak podkreślić, że Mielno to nie tylko piękna plaża i widok bujającej się wody. Wzdłuż plaży rozciąga się atrakcyjna promenada spacerowa oraz molo. Jesteśmy pewni, że tam również powstanie kilka ciekawych kadrów, które urozmaicą Waszą sesję.

Rybackie Kutry

Ten nieoczywisty element może towarzyszyć modelkom i modelom przy sesjach typowo fashion. Tego rodzaju ujęcia już z zasady mają być nieszablonowe, czasem trochę dziwne czy bazujące na kontraście. Luźna, elegancka marynarka i kuter rybacki w tle? Czemu nie! Jednak w zależności od zamysłu sesji, możesz zrealizować tutaj każdą swoją wizję – rybackie kutry nie są zarezerwowane tylko dla miłośników fotografii modowej!

Aby wykonać zdjęcia na tle rybackich kutrów, musimy udać się do jednego z dwóch portów, które usytuowane są w gminie Mielno – Unieścia lub Chłopów.
Pozwólcie, że w Unieściu zatrzymamy się na dłużej. Miejscowa plaża jest jedną z nielicznych w Polsce plaż nudystów. Nada się więc na sesje aktowe, dla których miejsce w plenerze jest często trudne do zorganizowania. Specyfika tego miejsca pozwoli nam swobodnie uwiecznić artyzm ludzkiego ciała.

Latarnia morska, a może rejs statkiem?

Jeśli morska otoczka jest dla Ciebie zbyt oczywista, a kutry rybackie też Cię nie przekonują, warto dać jeszcze szansę temu niewielkiemu miasteczku. To jeszcze nie wszystkie atrakcje, które oferuje Mielno pod kątem sesji zdjęciowych czy filmów video. Wśród pozostałych inspiracji fotograficznych, które polecają się na niezapomniane sesje, są:

Latarnia morska – znajduje się w Gąskach, wysoka na ponad 50 m latarnia sprawdzi się jako “rekwizyt” podczas sesji zdjęciowych. Odpowiednie ustawienie i perspektywa stworzy piękną opowieść fotograficzną.

Aleja Lipowa – zielone tereny zawsze obronią się na zdjęciach czy klipach video. Zieleń jest bardzo twarzowa, dlatego nie sposób tutaj o kiepskie ujęcia i niezadowolenie z efektów.

Jezioro Jamno – Jeśli na pytanie “morze czy góry?” Twoja odpowiedź brzmi przewrotnie “jezioro”, to ta propozycja na pewno Ci się spodoba. Podobnie jak w przypadku zdjęć przy morzu, w tych kadrach również tłem jest woda, jednak sesja przy jeziorze zbuduje nieco inną atmosferę. Dodatkowo jest tutaj możliwość wypożyczenia motorówek czy pontonów, które też mogą być ciekawym pomysłem na sesje.

Rejs statkiem – na morzu czy jeziorze, z pewnością będzie efektownym urozmaiceniem sesji zdjęciowych. Przywołując na myśl słynną scenę z “Titanica”, złapiemy wiatr we włosy i zapozujemy do kolejnego ujęcia.

To tylko niektóre pomysły na sesję zdjęciową w Mielnie, choć pamiętajcie, że czeka tu na Was całe morze inspiracji. Jednym z nich jest pobyt w HT Houseboats – miejscu wręcz stworzonym do pięknych fotografii! Wystrój domków na wodzie połączony z widokiem morza to gotowy przepis na zdjęciowy sukces! Niezwykle stylowy i przestronny taras pozwala nie tylko na ujęcia portretowe, ale i na fotografię krajobrazową – właśnie tutaj uchwycisz piękno bezkresnego morza!

Jeszcze inną propozycją na sesję z wykorzystaniem atutów morskiej scenerii może być rejs motorówką czy przejażdżka na skuterze wodnym. Ten pomysł przypadnie do gustu zarówno przyszłej parze młodej, która szuka niecodziennej inspiracji na ślubne kadry, jak i influencerom, chcącym wzbogacić swoje profile społecznościowe. Tak bajkowe ujęcia z pewnością zachwycą niejednego obserwatora!

Każde miejsce w Mielnie jest inne, ale każde wyjątkowe – zupełnie jak sesje, które powstaną tutaj z Waszym udziałem.


Język