spacer w mielnie

Marzy Wam się spacer wśród tańczących, kolorowych liści z widokiem na Bałtyk? W Mielnie złota, polska jesień zachęca do rodzinnych przechadzek, a uroczych przestrzeni spacerowych tu nie brakuje – słynna Promenada Przyjaźni, Ścieżka edukacyjna nad jeziorem Jamno czy Aleja Lipowa. Planując pobyt w domkach na wodzie Ht Houseboats, koniecznie zarezerwujcie sobie czas na długie, jesienne wycieczki w te strony. Dlaczego są one tak wyjątkowe?

Plaża i Promenada Przyjaźni

Latem “gorące piaski” są oblegane przez wszystkich turystów spragnionych wakacyjnego słońca i czekoladowej opalenizny – jesienią jest równie klimatycznie – przechadzając się brzegiem morza, czujecie przyjemny wietrzyk i możecie wdychać hektolitry jodu, którego w czasie wietrznej aury uwalnia się najwięcej.

Wzdłuż plaży rozciąga się Promenada Spacerowa, łącząca Mielno z Unieściem – ma ona długość 3 km, więc idealnie nada się na dłuższy, nadmorski spacer. Oprócz podziwiania malowniczych widoków, turyści mogą skorzystać z oferty tutejszych kawiarni i restauracji – szybki postój na smacznego gofra czy zapiekankę? Wybierz kierunek: Promenada Przyjaźni!

Ścieżka edukacyjna z punktem widokowym na Jamno

Ścieżka edukacyjna to nowoczesny park z ławkami i utwardzonymi ścieżkami, dzięki czemu droga jest przyjazna dla rodzin z wózkami. Jesienią miejsce to zachwyci Was feerią barw, co koniecznie trzeba uchwycić na pamiątkowych zdjęciach krajobrazu.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza punkt widokowy, z którego roztacza się niesamowita panorama na jezioro Jamno. Warto zatrzymać się tu nieco dłużej i podziwiać drzewa “przeglądające się” w tafli jeziora, oświetlone promieniami słońca, które z każdym kolejnym, jesiennym miesiącem “schodzi” coraz niżej.

Aleja Lipowa

Wzdłuż alei porośniętej ponad 150-letnimi, wysokimi i gęstymi lipami, wiedzie droga z Mielna do Mielenka, licząca około 2 kilometry. Zabytkowe drzewa tworzą wspaniały krajobraz szczególnie wczesną jesienią – spacerując tym nietypowym korytarzem, z każdej strony możecie podziwiać ciepłe barwy jesieni, doświadczając przy tym wpływu zdrowego, nadmorskiego powietrza. Z tak malowniczego spaceru, koniecznie zabierzcie jak najwięcej kolorowych liści o ciekawych kształtach, których szukanie umili Wam rodzinną, jesienną przechadzkę.

Co ciekawe, od 2014 roku Aleja Lipowa jest uznawana za pomnik przyrody, będący elementem regionalnego systemu zadrzewień alejowych – informacja przydatna zwłaszcza dla tych, którzy szukają akcentów historycznych podczas pobytu w turystycznych miejscowościach.

Punkt początkowy wszystkich spacerów: Ht Houseboats

Niezależnie jednak którą trasą spacerową będziecie podążać, chcemy zaprosić Was do Ht Houseboats – wybierając nocleg w domku na wodzie do wspomnianych atrakcji turystycznych naprawdę niedaleka droga.

Dodatkowo dla wszystkich, którzy na pieszą wędrówkę nie wybiorą się już bez kijków Nordic Walking – tych wyjątkowych “towarzyszy” przechadzki przechowujemy na recepcji i z chęcią wypożyczymy Wam na spacer po malowniczych zakątkach Mielna.

Piesze wycieczki w nadmorskich miejscowościach to nie tylko spacery brzegiem morza, choć i te są niezwykle klimatyczne o każdej porze roku – Mielno przyciąga turystów niezwykle uroczymi ścieżkami spacerowymi, gdzie na każdym kroku czekają Was inne, ale jakże urzekające, widoki!


Język