gry planszowe na wyjazd dla całej rodziny

Rodzinny pobyt w domkach na wodzie HT Houseboats uwolni mnóstwo pozytywnych emocji w każdym domowniku. Uśmiech i dobry humor towarzyszyć Wam będzie, chociażby w trakcie planszówkowych rozgrywek. W co warto zagrać na wyjeździe? Na to pytanie odpowiadamy Wam naszym zestawieniem wciągających i poręcznych gier planszowych. Gotowi na rozpoczęcie familijnego maratonu? To zaczynamy!

Czółko Junior

Oto popularne kalambury w zupełnie nowej odsłonie. W tym przypadku również gracze rozwiązują hasła za pomocą proponowanych przez siebie pytań – tyle tylko, że kartę przykładają do czoła, a zadaniem ich przeciwników jest odgadnięcie co też “chodzi” im po głowie. Żeby jednak nie było zbyt łatwo, twórcy przygotowali kilka “haczyków”, co wprowadza do rozgrywki nieco “smaczku”.

Gra zawiera 330 haseł podzielonych na kilka kategorii – część z nich możecie narysować, opisać słownie, zademonstrować czy też zanucić, spędzając długie godziny na wspólnej rywalizacji. Wyzwanie jest o tyle ciekawe, że należy sztywno trzymać się wybranej kategorii. Co to oznacza w praktyce? Przykładowo, wybierając opcję gestykulowania, nie możecie pisnąć ani słówka!

Wiek graczy: od 6 lat
Ilość graczy: 2-8

Sabotażysta

W tej grze wcielacie się w rolę krasnoludków znajdujących się w tajemniczej kopalni, których zadaniem jest znalezienie cennych bryłek złota. Wśród graczy kryją się też sabotażyści, którzy chcą, aby wysiłki kopaczy spaliły na panewce, dlatego nie zawahają się postawić na drodze do skarbu przeszkód w postaci złamanego kilofa, rozbitej latarni czy wykolejonego wózka. Należy więc bacznie obserwować poczynania tej grupy rozgrywających!

W “Sabotażyście” gracze muszą wykazać się niemałym sprytem, szybkością i logicznym myśleniem. Kto w Waszej rodzinnej drużynie zostanie kopaczem, mającym chrapkę na odnalezienie skarbu, a kto będzie próbował mu to uniemożliwić? O tym przekonacie się tylko wtedy, gdy “Sabotażysta” zagości w Waszej wyjazdowej walizce!

Wiek graczy: od 8 lat
Ilość graczy: 3-10

Pełny Kurnik

Co było pierwsze – jajko czy kura? Co prawda, “Pełny kurnik” tej zagadki nie rozwikła, ale za to przeniesie Was do pewnego kurnika, gdzie najważniejszym zadaniem będzie dopilnowanie kur przed przebiegłym lisem.

Na czym polega ta pełna humoru, dynamiczna rozgrywka? Każdy z graczy otrzymuje swój “kurnik” i zbiera jaja oraz kurczęta, które finalnie wymienia na kury. Uprzedzamy jednak, że nie jest to proste zadanie, ponieważ nieproszony gość może zjawić się w każdej chwili, a wówczas gromadzenie przestraszonych kwok trzeba zaczynać od początku…

Dlaczego warto zabrać tę grę na najbliższy wyjazd rodzinny? Pobudza wyobraźnię najmłodszych, ale i w humorystyczny sposób uczy prostych rachunków matematycznych. “Pełny kurnik” potrafi wciągnąć nawet rodziców i to do tego stopnia, że po zakończonej rozgrywce rozłożą oni planszę ponownie!

Wiek graczy: 6-99 lat
Ilość graczy: 2-4

Twister

Gra wszystkim dobrze znana, ale i lubiana – szczególnie przez tych, którzy wiedzą jak “wyginać śmiało ciało”. Lewa ręka na czerwone i prawa noga na niebieskie – to komenda charakterystyczna dla tej “zakręconej” rozgrywki, która zapewni Wam coraz to bardziej skomplikowane akrobacje. Jest to nietypowa planszówka, bo pionkami w grze jesteście Wy, a planszą – mata składająca się z czerwonych, żółtych, niebieskich i zielonych pól.

Kto z Waszej rodziny jest zwinny, gibki i ma równowagę niczym bocian stojący na jednej nodze? Sprawdźcie sami, zapraszając do wspólnej zabawy swoich towarzyszy – wygrywa ten, kto pozostanie “zakręcony” do końca!

Wiek graczy: 6-8 lat, 9-12 lat, 12-14 lat, +15 lat
Ilość graczy: więcej niż 2

gra twister

Inne propozycje ciekawych gier planszowych dla całej rodziny:

– Kotobirynt,
– Catan,
– Kurza stopa,
– Grzybobranie,
– 5 sekund,
– Zgadnij kto to?,
– Double,
– Telepatia,
– Podaj dalej.

Obawiacie się, że Wasza walizka nie zmieści już żadnej planszówki? Przewidzieliśmy i taki scenariusz, dlatego w domkach na wodzie HT Houseboats czekają na Was wciągające gry planszowe i karciane, z których możecie skorzystać w każdej chwili. Urozmaicenie programu dnia, a może brzydka pogoda za oknem, która nie zachęca do wychylania nosa na zewnątrz? To dobry moment, by do akcji “wkroczyły” właśnie planszówki!


Język