place zabaw - zalety

Współcześni rodzice co najmniej kilkanaście lat temu ochoczo wybiegali na place zabaw, spotykali się z rówieśnikami na trzepaku, w lesie lub na łące. Zwykły patyk był dla nich (w zależności od zabawy) pogromcą pokrzyw, czarodziejską różdżką lub wymagającym opieki stworzeniem. W dobie nowych możliwości technologicznych, absorbujących smartfonów, aplikacji i atrakcji wirtualnego świata, nie można zapomnieć o odpowiedniej dawce ruchu, pobudzaniu kreatywności dzieci i radości, jaką może dawać zabawa na świeżym powietrzu.

Bezpieczeństwo, swobodna zabawa i odpoczynek od elektroniki. Czy to w ogóle da się połączyć? Place zabaw dla dzieci

Miłość rodzicielska przenosi góry, buduje świat dziecka i jego poczucie bezpieczeństwa – to oczywiste. Granice między odpowiedzialną troską a nadopiekuńczością bywają jednak czasem tak cienkie, że aż trudne do zauważenia. Dziecko zamknięte przez większość dnia w pokoju z komputerem lub telefonem raczej nie stłucze sobie kolana ani nie nabije guza. Ale przecież nie tak powinno wyglądać dzieciństwo, prawda?

Czasy często niezabezpieczonych terenów z powyłamywanymi szczeblami w drabinkach, czy budzącymi grozę huśtawkami dawno już minęły. Współczesne place zabaw dla dzieci są dla nich w pełni przyjazne. Rygorystyczne normy bezpieczeństwa sprzętu, odpowiedni montaż i jakość wyposażenia placu zabaw oraz nadzór osoby dorosłej to przepis na możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa w czasie dziecięcych zabaw.

Główne powody, dla których warto regularnie odwiedzać place zabaw

Większość powodów, dla których wręcz należy zabierać dziecko na place zabaw sprowadza się do wspierania zdrowia i zrównoważonego rozwoju psychofizycznego najmłodszych – innymi słowy – place zabaw wychodzą dzieciom na zdrowie! Korzyści przemawiające za spędzaniem tam czasu wolnego są niepodważalne:

– po pierwsze – zabawy na świeżym powietrzu to świetny sposób na dotlenienie i zaczerpnięcie słońca (i tym samym uwolnienie witaminy D3);

– przeróżne formy aktywności fizycznej na placach zabaw rozwijają sprawność narządów ruchu i ich koordynację, wzmacniają mięśnie i pomagają utrzymać organizm dziecka w dobrej kondycji;

– zabawy ruchowe pozwalają się “wyszaleć”, czyli spożytkować drzemiące w dzieciach pokłady energii, co z kolei przekłada się później na umiejętność utrzymania uwagi i skupienia (np. na nauce);

– kontakt z rówieśnikami to okazja do rozwijania kreatywności, empatii, asertywności i nawiązania pierwszych przyjaźni. To również przestrzeń do uczenia się zasad współdziałania i współzawodnictwa – place zabaw dla dzieci to arena kształtowania postaw społecznych;

– nie można zapomnieć o tym, że place zabaw oferują najmłodszym po prostu ogrom radości i takich form zabawy, na które nie mogą sobie pozwolić w domu – nie każdy posiada przecież ogród z atrakcyjnym dla dzieci wyposażeniem.


Zachęcamy, by zaraz po skończeniu lektury spakować do plecaka butelkę wody, założyć wygodne buty i wyruszyć z dzieckiem w podróż w poszukiwaniu placu zabaw, który stanie się tym ulubionym. Warto też zadbać o różnorodność form aktywności podczas wyjazdów, tak weekendowych wypadów za miasto, jak i wakacji.

Wakacje z dziećmi – atrakcje, atrakcje i jeszcze raz atrakcje

Planowanie wakacji przez rodzinę z dziećmi rządzi się swoimi prawami. Przezorni rodzice często zwracają uwagę na możliwości aktywnego wypoczynku, jaki oferują hotele. Niewielka odległość od morza to za mało, by zadowolić żądne przygód pociechy.

Dlatego na terenie ośrodka wypoczynkowego Herbals Glamping dostępnych jest tak wiele udogodnień dla najmłodszych i nieco starszych dzieci. Place zabaw, rowery, pontony i kajaki, mini park linowy – to tylko kilka spośród wielu dostępnych atrakcji (i to bez dodatkowych opłat). Niezależnie od długości pobytu – w tak dobrze wyposażonej przestrzeni nie ma miejsca na nudę!

Ponadto, dzięki wewnętrznej sali zabaw na terenie ośrodka, nawet w czasie niepogody dzieci mogą wyśmienicie spędzić czas. Zapewnienie im atrakcji w miejscu sprzyjającym ich ciekawości, potrzebie ruchu i różnych form rozrywki rozwiewa chmury na każdym wakacyjnym niebie!

Nim zapiszemy dziecko na kolejne zajęcia pozaszkolne, kupimy jeszcze lepszy telefon oraz bardziej zaawansowane multimedialne zabawki, wybierzmy się na plac zabaw – miejsce fantastycznej rozrywki, potrzebnej edukacji i koniecznego dbania o zdrowie w jednym. Zapraszamy na rodzinny wypoczynek do domków na drzewach Herbals Glamping, gdzie dzieci będą w siódmym niebie!


Język