To, jak widzimy rodziców wybierających się na wakacje bez dziecka, jest mocno uzależnione od naszego indywidualnego położenia oraz możliwości. A tych, wbrew pozorom, często mamy naprawdę wiele! Warto więc czasami wcisnąć „STOP” w codziennym natłoku obowiązków i znaleźć czas na wspólny wypoczynek we dwoje. A gdzie warto wybrać się na wakacje bez dzieci? Oczywiście nad morze!

Wakacje bez dzieci i bez wyrzutów sumienia – czy to możliwe?

Pozostawienie dzieci pod czyjąś opieką i spędzenie chociaż kilku dni bez ciągłego marudzenia, płaczu i buntów najmłodszych to zdecydowanie jedna z najtrudniejszych decyzji w karierze każdego rodzica. Jedni decydują się na taki krok już po kilku miesiącach od przyjścia na świat upragnionego maluszka, inni z kolei zwlekają z tym przez długie lata, by móc w końcu zaznać odpoczynku i beztroskiego relaksu w zaciszu urokliwego hotelu tylko we dwoje. Co ciekawe, jeśli spytamy ich po powrocie, czy warto było wyjechać na taki wyjazd, odpowiedź brzmi zawsze tak samo: „oczywiście, że tak!”.

Możliwość naładowania baterii i nadrobienia nieprzespanych nocy to jednak nie jedyne powody, dla których warto rozważyć wyjazd na wakacje bez dzieci. Taki urlop niesie za sobą również szansę na:

  • wzmocnienie relacji – podczas wyjazdu we dwoje partnerzy mogą poświęcić sobie więcej czasu niż zazwyczaj, wybrać się na romantyczną kolację przy blasku świec lub na spacer o zachodzie słońca. Z drugiej strony dzieci mają okazję do zacieśnienia więzi z dziadkami lub z innymi bliskimi, z którymi właśnie spędzają czas;
  • spełnienie marzeń podróżniczych – wyjeżdżając bez dzieci, można udać się w te miejsca, w które całą rodziną ciężko było Wam się wybrać;
  • wprowadzenie harmonii w domowych relacjach – nie bez powodu mówi się, że „szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko”. Wypoczęci, wyspani i zrelaksowani rodzice mają zawsze więcej energii po powrocie do swoich pociech i z uśmiechem na twarzy podchodzą do nowych, wychowawczych wyzwań;
  • nauka samodzielności przez dzieci – czas bez rodziców to dla maluchów najlepsza okazja do tego, by odkryć w sobie nowe umiejętności, nawiązać nowe kontakty społeczne, a także nauczyć się wyrażania swoich potrzeb, które do tej pory w mgnieniu oka zaspokajali rodzice.

Kiedy dzieci nie ma, to rodzice wypoczywają… w HT Houseboats!

Pomysłów na to, gdzie udać się na krótkie wakacje bez dzieci, jest wiele. Jedni decydują się na szybki wypad w góry, by móc zdobywać wysokie szczyty bez obaw o podjazd dla wózka czy też przewijak dla malucha. Inni z kolei stawiają na relaks w pięknej, nadmorskiej miejscowości. Jednym z takich miejsc jest nasz ośrodek HT Houseboats w Mielnie, który pomimo wielu udogodnień dla najmłodszych wciąż jest jednym z najchętniej wybieranych ośrodków nadmorskich dla dorosłych.

Skąd bierze się tak duża popularność naszych domków na wodzie wśród zapracowanych i zmęczonych prozą życia rodziców? Już sam fakt, że wszystkie domki są położone na wodach jeziora Jamno, około 300 metrów od plaży, dosłownie „robi robotę”! Nasi goście nie muszą wybierać się na rejs po morzu, by poczuć bliskość z naturą i odpocząć w cichej, spokojnej okolicy. Każdego ranka wypoczętych rodziców budzi delikatny szum fal i zapach śniadania, które serwowane jest dla naszych gości.

Co więcej, wypoczynek tylko we dwoje w HT Houseboats to doskonały moment na to, by rozbudzić w sobie duszę prawdziwego romantyka. Na specjalne życzenie naszych gości przygotowujemy wyjątkowy efekt WOW na powitanie, m.in. w postaci bukietu kwiatów, serduszkowych balonów z helem czy też romantycznego wieczoru z czekoladowym fondue z owocami lub deską serów zagrodowych i butelką wina w roli głównej.

W trosce o komfort wypoczywających u nas rodziców wszystkie domki wyposażyliśmy w wannę z hydromasażem, saunę, hamak, fotel masujący oraz taras z widokiem na jezioro. Dla fanów aktywności na świeżym powietrzu przygotowaliśmy z kolei szereg atrakcji, takich jak np. rowerki wodne, rowery miejskie, kajaki, motorówki elektryczne oraz skutery wodne.

Wszyscy rodzice kochają swoje dzieci miłością bezgraniczną. Każdemu z nich należy się jednak chwila odpoczynku tylko we dwoje, by móc bez pośpiechu, marudzenia i poszukiwania kolejnych placów zabaw poczuć się jak za starych czasów, kiedy życie nie było jeszcze naznaczone rodzicielskimi wyzwaniami. Gwarantujemy, że taki wypoczynek pozwoli im w pełni się zregenerować i powrócić do pociech z jeszcze większą energią, radością i cierpliwością!


Język