Zero waste w HT Houseboats - ht houseboats - domki na wodzie

Zero waste w HT Houseboats

Wszyscy chcemy dbać o środowisko, ale najczęściej wolimy, aby zrobił to ktoś za nas. W HT Houseboats działania proekologiczne zaczęliśmy od siebie, aby móc inspirować inne restauracje i naszych gości. Wierzymy, że suma wielu małych zmian może dać ogromną różnicę, za które podziękują nam nasze dzieci i wnuki. W naszym ośrodku chcemy, aby nasi goście mieli poczucie, że nawet na wakacjach mogą dbać o środowisko.
Zero waste w HT Houseboats - ht houseboats - domki na wodzie

Ekologiczne podejście w HT HOUSEBOATS

Ekologia to nie puste słowa, ale realne kroki, które podjęliśmy. Czujemy się odpowiedzialni za jezioro Jamno, nad wodami którego znajdują się nasze domki, w związku z czym postanowiliśmy całkowicie zrezygnować z plastikowych kubków, sztućców i słomek w naszej kuchni, drink barze oraz w ramach dostępnego na naszym terenie grilla. Nie chcemy generować jeszcze większej ilości odpadów.

Zero waste w naszej restauracji

Kawę u nas wypijesz w tekturowym kubku, a do drinka zamiast ozdób dołączamy smaczne owoce. Gdy chcesz skorzystać u nas z grilla lub zrobić ognisko dla przyjaciół czy rodziny, oferujemy drewniane sztućce oraz naczynia otrębowe, które są... jadalne. Dzięki temu nie zużywamy wody i energii elektrycznej, aby umyć naczynia, jednocześnie nie korzystamy z jednorazówek, które trudno zutylizować czy poddać recyklingowi. Jeśli zamawiasz coś u nas na wynos, pakujemy to w specjalnie pudełka papierowe. Natomiast w przypadku serwowanych śniadań zrezygnowaliśmy m.in. z plastikowych opakowań do masła czy dżemów, a wodę oferujemy w butelkach wielokrotnego użytku.

Zero waste w HT Houseboats - ht houseboats - domki na wodzie
Zero waste w HT Houseboats - ht houseboats - domki na wodzie

Tylko lokalne produkty w menu

W naszej restauracji również przyjęliśmy kilka podstawowych zasad, które pozytywnie wpływają na środowisko. Przede wszystkim zaufaliśmy naszym lokalnym dostawcom żywności, dzięki czemu wszelkie produkty nie są zamawiane z drugiego końca kraju. Postawiliśmy również na regularne dostawy składników, dzięki czemu nie mrozimy potraw oraz nie generujemy odpadów czy dużej ilości resztek jedzenia. Dla wygody gości, którzy z różnych przyczyn nie jedzą mięsa, aż 30% naszych dań w restauracji to potrawy wegetariańskie i wegańskie. Dodatkowo dbamy o nasz mały ogródek, w którym rosną świeże i gotowe do użycia zioła.

Bądź EKO na wakacjach

Każdy z naszych gości może przyczynić się do ochrony środowiska poprzez codzienne proekologiczne działania. Jednym z nich jest postawienie na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Dlatego w HT Houseboats znajdziesz rowery i tandemy, którymi możesz udać się z rodziną na wycieczkę po Mielnie lub do okolicznych miasteczek. To świetna alternatywa dla przejażdżek samochodem, ponieważ oszczędzasz paliwo, nie generujesz spalin, a dzięki rowerowi Twoja kondycja z pewnością się poprawi. Jeśli jednak nie jesteś fanem dwuśladów, to na terenie HT Houseboats możesz skorzystać z boiska do siatkówki czy piłki nożnej. Dodatkowo Twoje dzieci mogą spędzić czas w parku linowym lub na placu zabaw zamiast z nosem w telefonie.

Zero waste w HT Houseboats - ht houseboats - domki na wodzie

Stacja ładowania samochodów elektrycznych w hotelu HT Houseboats

W HT Houseboats stawiamy na ekologię i troskę o środowisko, które nas otacza. Działania proekologiczne staramy się wdrażać w niemal każdym obszarze naszego życia, dbając przy tym o komfort przyjeżdżających do nas gości. W związku z tym miło nam poinformować, że na terenie naszego obiektu dostępna jest stacja ładowania samochodów elektrycznych. Każdy, kto odwiedzi HT Houseboats, ma możliwość skorzystania z ładowarki elektrycznej w hotelu, która jest czynna przez całą dobę.

Dlaczego warto korzystać z ładowarki elektrycznej w hotelu HT Houseboats?

Z ogromną radością wspieramy wszelkie działania związane z nurtem zero waste oraz technologiami zeroemisyjnymi. Elektromobilność to naszym zdaniem krok ku nowej, lepszej przyszłości zarówno dla natury, jak i dla nas wszystkich. Ładowarka elektryczna w hotelu HT Houseboats jest zatem rozwiązaniem, które ma podwyższyć Wasz komfort podczas pobytu w naszych domkach, a także pozytywnie wpłynąć na redukcję emisji szkodliwych spalin do środowiska. Korzystanie z ładowarki elektrycznej jest wliczone w cenę pobytu!

Ładowarka elektryczna w naszym hotelu została umieszczona w widocznym, a zarazem dogodnym miejscu, dzięki czemu każdy z gości ma do niej swobodny dostęp. Czas ładowania trwa zaledwie kilka godzin, które można spożytkować w przyjemny sposób na terenie naszego ośrodka. Smaczny posiłek w naszej restauracji, wypoczynek nad wodą, spacer z bliskimi – wybór należy do Was!

Warto zauważyć, że korzystanie z ładowarki elektrycznej w hotelu jest banalnie proste i tanie. Wystarczy, że podłączymy nasz samochód do ładowarki, a proces ładowania rozpocznie się automatycznie. Możemy go przerwać w dowolnym momencie, jednak nie zapominajmy o jednym – pełne naładowanie pozwoli Wam przemierzyć nasze malownicze okolice wzdłuż i wszerz!
W razie dodatkowych pytań na temat ładowarki elektrycznej w hotelu HT Houseboats zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: + 48 669 855 769 lub mailowo: rezerwacje@hthouseboats.com. Serdecznie zapraszamy!

Tak goście oceniają nasze EKOlogiczne podejście

Zero waste w HT Houseboats - ht houseboats - domki na wodzie
9,3 / 10
średnia z 211 opinii
Zero waste w HT Houseboats - ht houseboats - domki na wodzie
5 / 5
średnia z 82 opinii
Zero waste w HT Houseboats - ht houseboats - domki na wodzie
5 / 5
średnia z 134 opinii
Zero waste w HT Houseboats - ht houseboats - domki na wodzie
4,9 / 5
średnia z 66 opinii