Ekologia

Zero waste
w HT Houseboats

Wszyscy chcemy dbać o środowisko, ale najczęściej wolimy, aby zrobił to ktoś za nas. W HT Houseboats działania proekologiczne zaczęliśmy od siebie, aby móc inspirować inne obiekty, ale również naszych Gości. Wierzymy, że suma wielu małych zmian może dać ogromną różnicę, za które podziękują nam nasze dzieci i wnuki. W naszym ośrodku chcemy, aby nasi Goście mieli poczucie, że nawet na wakacjach mogą dbać o środowisko.

Ekologiczne podejście

Ekologia to nie puste słowa, ale realne kroki, które podjęliśmy. Czujemy się odpowiedzialni za jezioro Jamno, nad wodami którego znajdują się nasze domki, w związku z czym postanowiliśmy całkowicie zrezygnować z plastikowych kubków, sztućców i słomek w naszej kuchni, drink barze oraz w ramach dostępnego na naszym terenie grilla. Nie chcemy generować jeszcze większej ilości odpadów.

Zero waste w menu

Gdy chcesz skorzystać u nas z grilla lub zrobić ognisko dla przyjaciół czy rodziny, oferujemy drewniane sztućce oraz naczynia otrębowe, które są… jadalne. Dzięki temu nie zużywamy wody i energii elektrycznej, aby umyć naczynia, jednocześnie nie korzystamy z jednorazówek, które trudno zutylizować czy poddać recyklingowi. Jeśli zamawiasz coś u nas na wynos, pakujemy to w specjalnie pudełka papierowe. Natomiast w przypadku serwowanych śniadań zrezygnowaliśmy m.in. z plastikowych opakowań do masła czy dżemów, a wodę oferujemy w butelkach wielokrotnego użytku.

Tylko lokalne produkty

W naszej restauracji również przyjęliśmy kilka podstawowych zasad, które pozytywnie wpływają na środowisko. Przede wszystkim zaufaliśmy naszym lokalnym dostawcom żywności, dzięki czemu wszelkie produkty nie są zamawiane z drugiego końca kraju. Postawiliśmy również na regularne dostawy składników, dzięki czemu nie mrozimy potraw oraz nie generujemy odpadów czy dużej ilości resztek jedzenia. Dla wygody Gości, którzy z różnych przyczyn nie jedzą mięsa, aż 30% naszych dań w restauracji to potrawy wegetariańskie i wegańskie. Dodatkowo dbamy o nasz mały ogródek, w którym rosną świeże i gotowe do użycia zioła

Bądź EKO na wakacjach

Każdy z naszych Gości może przyczynić się do ochrony środowiska poprzez codzienne proekologiczne działania. Jednym z nich jest postawienie na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Dlatego w HT Houseboats znajdziesz rowery i tandemy, którymi możesz udać się z rodziną na wycieczkę po Mielnie lub do okolicznych miasteczek. To świetna alternatywa dla przejażdżek samochodem, ponieważ oszczędzasz paliwo, nie generujesz spalin, a dzięki rowerowi Twoja kondycja z pewnością się poprawi. Jeśli jednak nie jesteś fanem dwuśladów, to na terenie HT Houseboats możesz skorzystać z boiska do siatkówki czy piłki nożnej. Dodatkowo Twoje dzieci mogą spędzić czas w parku linowym lub na placu zabaw zamiast z nosem w telefonie.

Nasze luksusowe domki w oczach gości

9,5/10

Booking.com

5/5

Tripadvisor

4,9/5

Facebook

4,8/5

Google


Język