widok na jamno z lotu ptaka

Jeśli uwielbiasz wodę, to z pewnością planując najbliższy weekend zastanawiasz się, gdzie najlepiej spędzić wolny czas. Każdy z akwenów ma swoje niewątpliwe zalety i oferuje inne atrakcje, dlatego przed wyborem odpowiedniego miejsca warto przeanalizować wszystkie za i przeciw. Dzięki temu łatwiej dobierzesz nocleg, z którego skorzystasz w ramach weekendu nad wodą.

Basen

Choć oczywiście mniejszy niż jakikolwiek naturalny akwen, basen to gwarancja czystej i ciepłej wody. To także świetne rozwiązanie dla osób, które chcą się w bezpiecznych warunkach nauczyć pływać lub dla rodziców przyjeżdżających z dziećmi. Otwarty basen sprawia, że jednocześnie nie tracisz słońca i możesz cieszyć się bliskością wody. To dobry sposób na początek przygody z wodą. Dla tych, którzy oczekują czegoś więcej (np. dodatkowych atrakcji), basen zapewne okaże się za mały i postanowią wybrać się nad morze lub jezioro.

Morze

Polskie morze bywa kapryśne, co jednak nie wpływa na jego niesłabnącą popularność wśród urlopowiczów. Nic w tym dziwnego – dostępność plaż jest ogromna, a nic tak nie kojarzy się z wypoczynkiem nad wodą, jak ręcznik lub leżak rozłożony na rozgrzanym piasku w pobliżu brzegu. Ponadto, przebywanie nad morzem wpływa na nasze organizmy kojąco i prozdrowotnie. Co równie ważne, morze przyciąga niezliczone dodatkowe atrakcje dla dzieci (np. karuzele czy salony gier), jak również bogatą ofertę gastronomiczną, której na próżno szukać w innych miejscach. Nie zapominamy również o piasku, w którym dzieci uwielbiają się bawić. Dla umiejących pływać morze jest również świetnym miejscem do doskonalenia umiejętności. Nie każdemu jednak odpowiada tłok, którego w gorącym sezonie nie brakuje nie tylko na plażach, ale i w ich bezpośredniej okolicy.

Jezioro

A może nad wodą szukasz odpoczynku, ciszy i spokoju? W takim razie najlepszym rozwiązaniem będzie weekend nad jeziorem, które jest mniej zatłoczone od typowych polskich plaż. Do zalet jeziora zaliczyć można również cieplejszą wodę oraz obecność zieleni, która dodatkowo podkreśla malowniczy krajobraz wokół wody i pomaga uciec przed palącym słońcem. Ponadto jezioro jest zdecydowanie przystępniejsze – również dla najmłodszych – pod kątem wędkowania. Dla amatorów przesiadywania z wędką jezioro jest istnym rajem. To spokojniejszy akwen, w którym znajdziemy różnorodne gatunki ryb. Poza tym jezioro jest doskonałym miejscem na uprawianie żeglarstwa, wycieczki motorówką czy rowerem wodnym. A co najlepsze – na jeziorze możesz również zamieszkać. Tak, to nie pomyłka! W HT Houseboats oferujemy noclegi w domkach unoszących się na jeziorze Jamno w Mielnie, skąd możesz m.in. wędkować, wybrać się na przejażdżkę pontonem, skorzystać z sauny lub po prostu wypocząć i zrelaksować się wpatrując się w piękno natury. Bardziej wymagającym proponujemy jacuzzi, które jest dostępne zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniu.

Czy wybór faktycznie jest konieczny?

Tak naprawdę wcale nie musisz rezygnować z jeziora na rzecz morza lub basenu. Z naszych domków nad wodą masz bezpośredni dostęp do jeziora Jamno i jego atrakcji, na terenie ośrodka znajduje się basen, a bardzo blisko – zaledwie kilka minut spacerem – znajduje się Morze Bałtyckie. Inaczej mówiąc, bogata oferta w HT Houseboats łączy w sobie wszystko, co najlepsze w przypadku wakacji czy weekendu nad morzem, jeziorem i basenem! Sprawdź szczegóły, zarezerwuj swój domek nad wodą już dziś i ciesz się bliskością wody w każdym możliwym wydaniu.


Język