jak się odstresować

Od stresu się nie ucieknie, czego przykładem są codzienne sytuacje. Zaśpicie? Martwicie się, czy zdążycie do pracy. Stoicie przed drzwiami i gorączkowo szukacie kluczy do domu? Pojawia się więc myśl, czy nie zgubiliście ich po drodze. I tak te przykłady można mnożyć i mnożyć…ale skoro niepokój jest stałym towarzyszem życia, warto nauczyć się, jak się odstresować i sobie z nim radzić albo nie dawać mu aż tak często dojść do głosu. Co zrobić, by przechytrzyć stres?

Wprowadźcie aktywność fizyczną

Jeśli czas nie pozwala Wam, by każdego dnia uprawiać sport, ustalcie rodzinnie przyjacielsko albo ze swoją drugą połówką co najmniej jeden dzień, kiedy będziecie się oddawać ulubionej aktywności. Przykładowo, wprowadźcie do Waszego rodzinnego grafiku aktywne piątki, czyli w praktyce realizujcie sportowe wyzwania zaproponowane przez Was lub kolejno przez każdego z członków rodziny (jeśli dzieci są nieco starsze).

Jak się odstresować i zaktywizować? Zbliża się piątek i pada propozycja od mamy, że wybieracie się na basen – kąpiele są przyjemne i wpływają pozytywnie na organizm! W kolejny piątek pomysłem dzieli się tata i tym razem wyciąga Was na szaloną wycieczkę rowerową. Co powiecie na taką zachętę do rozpoczęcia rodzinnych sportowych wyzwań, a tym samym naszą odpowiedź na pytanie, jak się odstresować?

Pierwsza sobota w nowym trybie może Was nieco zaskoczyć zakwasami, ale każda kolejne będzie już mniej odczuwalna, a wspólna aktywność fizyczna dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń.

spacer w mielnie

Śmiejcie się jak najwięcej

To także jest bardzo skuteczny “odstraszacz” nerwów, a przy tym nie wymaga wcześniejszego przygotowania czy zaplanowania sobie czasu tak jak w przypadku rozpoczęcia uprawiania sportu.

Pomijając humorystyczne rozmowy chociażby przy wspólnych posiłkach, które już nastrajają Was pozytywnie albo zabawne sytuacje z dnia codziennego, spontaniczne zgromadzenie się przed telewizorem na komediowej animacji także zapewni Wam sporą dawkę śmiechu. Bajka z zielonym ogrem w roli głównej (Shrek), zwariowanymi zwierzakami, które pod nieobecność właścicieli przejmują władzę w domu (Sekretne życie zwierzaków domowych), a może opowieść o kręconowłosej rudej wojowniczce (Merida Waleczna)? Propozycji jest naprawdę mnóstwo, a ciekawe dialogi i pouczające morały zainteresują zarówno starszych, jak i tych młodszych widzów!

Inny wyzwalacz śmiechu? Kalambury, które zaangażują całą rodzinę (ale i parę zakochanych czy paczkę przyjaciół) do pokazywania, rysowania czy opisywania haseł umieszczonych na kartonikach. Grę możecie zakupić lub stworzyć własne pomysły i zapisać je na karteczkach. Zabawa trwa przez całą rozgrywkę – naśladujący pękają ze śmiechu z odpowiedzi zgadujących, a Ci z kolei zachodzą w głowę, co to takiego może być i wymyślają coraz to dziwniejsze pomysły. Kalambury są na tyle uniwersalną grą, że przyjmują różne warianty rozgrywek, chociażby grupowe. Twórzcie więc różne składy – niech się dzieje!

Jak się odstresować? Zmieńcie otoczenie i odetchnijcie pełną piersią w domkach na wodzie HT Houseboats!

Ze stresem spotykacie się zwykle w domu czy w pracy. To oznacza, że jest mniejsze prawdopodobieństwo tego, że dopadnie Was w innym otoczeniu, bo mózg zmieniając otoczenie, zmienia także myślenie. Kto z nas nastawiając się na błogi urlop, myśli o nim negatywnie? Pewnie, odrobinę stresu może wkraść się podczas pakowania, ale na tym koniec.

W domkach na wodzie HT Houseboats negatywne emocje zastąpi cisza i spokój. Bliskość natury, możliwość aktywności fizycznej w postaci rowerowych wycieczek, zmagań w parku linowym i delikatny szum wody zapewni Wam kojący, nocny relaks i zdrowy sen. Z kolei zwieńczeniem każdego dnia będą chwile spędzone w pływającej saunie czy pogłębiające stan relaksu kąpiele w wannie z hydromasażem.

Jak się odstresować? Oto co jeszcze zmniejszy odczuwanie stresu:

– kreatywność np. rękodzieło;
– seans kinowy;
– relaksująca muzyka;
– gotowanie/pieczenie;
– regularne spacery;
– zdrowe odżywianie;
– wieczór z olejkami eterycznymi i zapachowymi świecami.

Tymi sposobami mówimy stresowi “do widzenia” i robimy sporo miejsca dla samych pozytywnych emocji!


Język