kontakt z naszym ośrodkiem nad morzem

Co roku miliony Polaków zadaje sobie pytanie, dokąd udać się podczas urlopu. Jedną z najczęstszych odpowiedzi są oczywiście wakacje nad morzem. Przyjaznych turystom miejscowości jednak nie brakuje – co więc sprawia, że naszym zdaniem najlepiej wybrać Mielno? 

Wydarzenia w sezonie

Mielno, jak większość nadmorskich miejscowości, nie pozostawia turystów bez dodatkowych atrakcji i imprez w najgorętszym okresie. Trudno się temu dziwić, plaże przyciągają codziennie tysiące wielbicieli słońca i wody. W Mielnie nie brakuje popularnych imprez takich jak święto kolorów czy festiwalu baniek mydlanych, którymi z pewnością zainteresują się rodziny z dziećmi. Jednocześnie największą atrakcją miejscowości są plaże, których szerokość wynosi od 35 do 45 metrów. Dla wielu z nas wypoczynek na piasku przy szumie morza to synonim prawdziwego urlopu, a Mielno pod tym względem jest jednym z najlepszych miejsc w kraju do wypoczynku tego typu. I to bez względu na porę roku – jesienią również jest tu pięknie, gdy możesz cieszyć się Bałtykiem podczas przechadzek. Nie bez znaczenia są również walory prozdrowotne przebywania nad Bałtykiem. Ponadto w samym mieście warto zobaczyć Pomnik Jelenia oraz Pomnik Morsa. Pierwszy z nich powstał w czasach międzywojennych z okazji udanego polowania, drugi natomiast wita turystów wchodzących na plażę i symbolizuje Międzynarodowe Zloty Morsów.

Raj dla spacerowiczów i rowerzystów

Jeśli wolisz bardziej aktywnie spędzać czas, to Mielno oferuje liczne trasy spacerowe. Aleja Lipowa i Promenada Przyjaźni do Unieścia to ponad 5 kilometrów tras, po których można spacerować o każdej porze dnia. Promenada pozwala obserwować Bałtyk i wdychać dobroczynne morskie powietrze. Niedawno ukończono odbudowę zniszczonego pod koniec lat 90. odcinka promenady, dzięki czemu łączy ona Mielno z Unieściem. Natomiast Aleja Lipowa prowadzi z Mielna do MIelenka. To chroniony obiekt przyrody – po obu stronach drogi rosną ponad 150-letnie lipy. Spacer wzdłuż Alei to świetny sposób na ucieczkę przed palącym słońcem. Dodatkowym atutem Mielna jest niedawno stworzona Leśna Pętla Przygód i Tajemnic, która wiedzie przez zalesiony teren tuż przy plaży. W ramach Pętli można zobaczyć m.in. poniemieckie bunkry oraz ogromne szyszki czy platformę widokową. Ścieżka edukacyjna doskonale sprawdza się, gdy chcesz odetchnąć od zgiełku plaż – szczególnie z dziećmi, którym atrakcje Pętli przypadają do gustu. Rowerzyści natomiast mogą liczyć na liczne szlaki, które wiodą po samym Mielnie, jak i okolicy do takich atrakcji, jak np. latarnia morska w Gąskach.

Jezioro Jamno

Nadbałtyckie Mielno głównie kojarzy się z morzem i plażami pełnymi turystów oraz bogatą ofertą życia nocnego. A gdyby tak było możliwe odwiedzenie Mielna w alternatywny sposób, bez wpadania w tłum turystów? Jest jedno takie miejsce – jezioro Jamno, niegdyś zatoka, dziś akwen połączony z Bałtykiem kanałem. Dlaczego warto wybrać się na urlop właśnie tam? Jezioro oferuje spokój, którego zdecydowanie brakuje nad plażą. Ponadto znajdziesz tam nasze domki nad wodą – HT Houseboats, w których możesz wypoczywać na wiele sposobów. Wśród oferowanych przez nas atrakcji znajdziesz saunę, masaże, darmowy dostęp do rowerów, jak również motorówek, pontonów czy skuterów. Jeśli jesteś aktywną osobą i szukasz dodatkowych wrażeń, proponujemy boiska sportowe lub rejs żaglówką. To jednak nie wszystko. W HT Houseboats codziennie dostarczamy pod Twój domek śniadanie oraz obiadokolację, dlatego nie musisz się o nic martwić – liczy się dla nas Twój relaks nad wodą. Gdy już wiesz, że Mielno będzie Twoim celem urlopu, nie zapomnij sprawdzić dostępność naszych domków w wybranym terminie. Nic nie przebija widoku wschodu słońca wprost z własnego domku nad wodą. Zarezerwuj swój pobyt nad jeziorem Jamno w Mielnie już dziś


Język