Andrzejki to ludowe święto obchodzone w wigilię świętego Andrzeja, w nocy z 29 na 30 listopada. Zgodnie z wieloletnią tradycją wieczór andrzejkowy to czas zarezerwowany na panieńskie wróżby, który zbiega się z końcem zabaw przed Adwentem. Co ciekawe, z biegiem czasu zwyczaj ten mocno ewoluował i dziś w Andrzejki bawią się już nie tylko panny, ale też mężczyźni. I chociaż większość osób decyduje się na świętowanie podczas potańcówek i domówek z bliskimi, to z roku na rok rośnie zainteresowanie krótkimi wyjazdami andrzejkowymi za miasto. Przekonajcie się, że jest to naprawdę świetny pomysł!

Andrzejki – zabawy w domu lub klubie czy weekendowy wypad ze znajomymi?

Andrzejki od lat nieodłącznie kojarzą się z magią – tradycyjnymi wróżbami, beztroskimi zabawami i niezapomnianym czasem spędzonym z bliskimi. To właśnie na tę noc zarezerwowane są takie zwyczaje andrzejkowe, jak np. przewidywanie przyszłości w wosku, ustawianie butów na kształt litery T czy też wychodzenie z pokoju z zawiązanymi oczami. Każda z tych zabaw na andrzejki może być absolutnie wyjątkowym przeżyciem, jednak pod warunkiem, że zaplanujecie imprezę z odpowiednim wyprzedzeniem i w miejscu, w którym wszyscy goście będą czuli się komfortowo.

Bez względu na to, czy mieszkacie w dużym mieście, czy też w mniejszej miejscowości, sposobów na spędzenie andrzejek z rodziną i znajomymi jest mnóstwo! W większych miastach organizowane są różnego rodzaju spotkania i zabawy w klubach, pubach lub restauracjach, natomiast w tych mniejszych możecie liczyć na szalone zabawy w domach. Za tymi ostatnimi przemawia przede wszystkim wygoda, niezależność i elastyczność, jaka wiąże się z urządzaniem imprezy na własną rękę.

Nie musicie wówczas dostosowywać się do godzin otwarcia i zamknięcia lokalu, oferty gastronomicznej i atrakcji proponowanych przez właścicieli. Andrzejki to również znakomita okazja do tego, by zorganizować krótki wyjazd z bliskimi. Zima czeka tuż za rogiem, dlatego końcówka listopada jest najlepszym czasem, by na ostatni dzwonek skorzystać z uroków jesieni. Większość ośrodków wypoczynkowych oferuje swoim klientom specjalną ofertę andrzejkową i zaprasza do tego, by celebrować ludowe tradycyjne w pięknych okolicznościach natury.

Andrzejki 2023 nad morzem – czy warto późną jesienią jechać nad Bałtyk?

Gdzie w takim razie zaplanować tegoroczne andrzejki? Nie da się ukryć, że tu również opcji jest mnóstwo. Dla jednych wymarzonym miejscem na listopadowy city break są góry, jednak spora część osób decyduje się na wyjazd nad morze. I wcale się temu nie dziwimy! Bałtyk ma w sobie coś zdecydowanie magicznego, zwłaszcza w okresie jesiennym, kiedy plaże są puste, a w powietrzu unosi się chłód morskiej bryzy przepełnionej jodem. Taki klimat w połączeniu z atmosferą wróżb andrzejkowych tworzy naprawdę niesamowite wspomnienia.

Wybierając się na andrzejkowy weekend nad morzem, możecie zaczerpnąć odrobinę świeżego powietrza i odpocząć od szarej codzienności z tymi osobami, dla których na co dzień brakuje nam czasu. Jest to również idealna okazja do zapoznania się z kulturą danego regionu i sprawdzenia, jak tradycje andrzejkowe wyglądają w zupełnie innej części kraju!

Zaplanuj niezapomniane Andrzejki w HT Houseboats – zabawy do rana i rozmowy bez końca!

Andrzejki w całorocznych domkach pływających na wodzie, z ekskluzywnym wyposażeniem i spektakularnym widokiem na jezioro? Na takie atrakcje możecie liczyć tylko w HT Houseboats! Z myślą o naszych gościach przygotowaliśmy specjalną ofertę na andrzejki 2023, w ramach której mogą oni skorzystać z takich udogodnień jak:

  • luksusowy domek na wyłączność, w którym każdy może zorganizować magiczne zabawy na andrzejki;
  • relaks w wannie z hydromasażem, saunie lub fotelu masującym;
  • możliwość skorzystania ze specjalnego menu na bazie produktów dostarczanych od lokalnych dostawców;
  • nasze wsparcie w organizacji wyjątkowej imprezy andrzejkowej.

A to zaledwie część spośród wielu niespodzianek, które czekają na naszych gości w HT Houseboats! Brzmi ciekawie? Serdecznie zapraszamy do rezerwacji ostatnich domków dostępnych na koniec listopada i odwiedzin w naszych skromnych, nadmorskich progach!


Język