Jeśli w tym roku również zastanawiacie się, gdzie na majówkę – spakujcie
najpotrzebniejsze rzeczy i spontanicznie zarezerwujcie pobyt nad morzem, w przytulnych domkach na wodzie HT Houseboats. Przygotowaliśmy dla Was wiele “umilaczy” majowego weekendu, które zostawiamy do Waszej dyspozycji. Na jakich przyjemnościach możecie spędzić u nas ten wyjątkowy czas
?

Na grillowaniu

Kiełbaska, karczek, a może szaszłyki? Żadna majówka nie obejdzie się bez grillowania, dlatego udostępnimy Wam miejsce przeznaczone do wspólnego pieczenia smakołyków.

Jeśli któryś z domowników potrafi grać na gitarze lub śpiewać, możecie urozmaicić biesiadowanie właśnie o takie elementy. A gdy już każdy będzie najedzony, spotkanie na grillu można kontynuować, grając w kalambury, które z pewnością dostarczą Wam kolejnych pozytywnych emocji!

Na spacerowaniu i Nordic walking

Spacer brzegiem morza to obowiązkowy punkt podczas majowego przyjazdu do domków na wodzie HT Houseboats w Mielnie. Tutejsza, szeroka i jedna z najczystszych plaża znajduje się nieopodal domków, a nad nią rozciąga się Promenada Przyjaźni z licznymi kawiarniami, restauracjami i barami.

A gdy na taki spacer zabierzecie ze sobą kijki do Nordic walking, dodatkowo poprawicie kondycję zdrowotną, a tym samym rozruszacie wszystkie partie ciała!

Na wycieczkach rowerowych

Velo Baltica z Pleśnej do Mielna to wycieczka rowerem tuż nad brzegiem Bałtyku drogą EuroVelo10, biegnącą przez Danię, Niemcy, Polskę, Rosję, Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię oraz Szwecję. Inna trasa, która może Was zaciekawić prowadzi z Mielna do Dobrzycy, gdzie zachwycą Was Ogrody Tematyczne Hortulus.

Trasy nie są zbyt długie, a więc sprawdzą się na rodzinną wycieczkę w ramach aktywnej majówki nad morzem. A co z rowerami? Udostępnimy Wam jednoślady bezpłatnie, które zawiozą Was tam, gdzie pedały “poniosą”!

Na saunowaniu

Wchodzicie do pływającej sauny, a tam – posługując się słowami Juliana Tuwima – Para – buch! Przenikając przez skórę, dociera ona wgłąb Waszego ciała i oczyszcza organizm z negatywnej energii. Wieczór na saunowaniu mijał będzie jeszcze przyjemniej przy lampce czerwonego wina albo kieliszku francuskiego szampana.

Być może zakosztowaliście już błogostanu sauny po pracy, próbując się odstresować, ale od razu mówimy – to nie jest to samo, ponieważ maksimum relaksu najłatwiej osiągnąć właśnie na urlopie, gdy głowy nie zaprzątają obowiązki zawodowe. Dogłębna relaksacja, gdy postawicie pierwszy krok po wyjściu z sauny, jest wręcz nie do opisania! Chcecie się przekonać podczas najbliższej majówki nad morzem?

Na drzewach w parku linowym

Na gałęzi drzewa uwielbiali przesiadywać nie tylko Kubuś Puchatek z Prosiaczkiem, ale polubicie i Wy, pokonując rozmaite przeszkody zawieszone na górze. Znajdziecie tu trasy linowe, tyrolki, huśtawki, tunele, belki i platformy drewniane, na których możecie chwilę przycupnąć, by z nową energią ruszyć na dalszy podbój zielonych przestworzy.

To co, kto się pisze na takie atrakcje – sami widzicie, nie ma tutaj “wygórowanych” wymagań, a jedynie chęć przeżycia przygody i odwaga.

Inne “na” (czyli pomysły na majówkę nad morzem), które mogą Was zainteresować, gdy spędzicie u nas urlop majowy. Jak jeszcze wykorzystać czas?

  • na aktywnościach wodnych;
  • na graniu w planszówki, bilarda czy piłkarzyki;
  • na wędkowaniu;
  • na delektowaniu się pysznymi daniami w naszej restauracji;
  • na zabawie z pociechami w naszym kąciku dla dzieci;
  • na odpoczynku na przestronnym tarasie domku lub na hamaku.

Żeby pozostać w temacie, zapraszając Was na urlop – nucimy refren znanej piosenki lat 80 “Life is life na na na na na” – a życie wyjątkowo piękne jest na pewno na majówce nad morzem, w domkach na wodzie HT Houseboats!


Język