Dzień Dziecka to niezwykły czas pełen radości, uśmiechu i wyjątkowych chwil spędzonych z najbliższymi. Czy może być jednak coś lepszego niż świętowanie tego dnia nad polskim morzem? Wystarczy, że wyobrazicie sobie wspólne budowanie zamków z piasku z maluchami, pierwsze kroki postawione na desce surfingowej czy beztroski spacer brzegiem morza przy zachodzie słońca. To właśnie nadmorskie atrakcje mogą uczynić Dzień Dziecka najpiękniejszym dniem w życiu Waszego malucha! Zapraszamy do odkrycia wraz z nami najlepszych pomysłów na spędzenie Dnia Dziecka nad morzem – miejsca, które zachwyci zarówno najmłodszych, jak i tych trochę starszych!

Weekend z dzieckiem nad morzem niekoniecznie w sam Dzień Dziecka? To strzał w dziesiątkę!

Co czeka Was nad Bałtykiem? Znacznie więcej niż się spodziewacie!

1. Kontakt z naturą

Przebywanie na świeżym powietrzu ma zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Nadmorski klimat, gdzie powietrze jest dosłownie naszpikowane jodem, jest szczególnie korzystny dla układu oddechowego maluchów. Jeżeli dodamy do tego szum fal, zapach morza i widok nieskończonej linii horyzontu to zyskamy idealny przepis na to, by odpocząć od codziennego zgiełku i spędzić fantastyczny czas z dziećmi.

2. Aktywności na plaży

Plaża to idealne miejsce do aktywnego spędzania czasu z dziećmi. Maluchy mogą tu beztrosko biegać, skakać i bawić się bez żadnych ograniczeń. Tu ogranicza Was tak naprawdę jedynie wyobraźnia i to, na jaką zabawę będziecie mieli w danej chwili ochotę!

3. Niezapomniane przygody

Nad morzem zawsze czeka wiele atrakcji, które mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Można wynająć tu rowery, by przemierzać wspólnie okolicę na dwóch kółkach, spróbować z dzieckiem pływania na desce surfingowej, a także nauczyć je pływania. Świetną przygodą będzie też rejs statkiem, który na pewno zostanie w pamięci dzieci na długo. Co ważne, w wielu nadmorskich miejscowościach, w tym m.in. w Mielnie, organizowane są także festyny i imprezy specjalnie z okazji Dnia Dziecka.

4. Smakołyki z nadmorskich straganów

Kto z nas nie pamięta wyśmienitego smaku gofrów z bitą śmietaną, lodów włoskich prosto z budki czy świeżych ryb z frytkami? Wyjazd nad morze to doskonała okazja, aby skosztować tych pyszności. Dzieci z pewnością będą zachwycone możliwością spróbowania takich specjałów!

5. Czas dla rodziny

Dzień Dziecka to przede wszystkim czas spędzony razem, całą rodziną. Wyjeżdżając na kilka dni poza miasto, niezależnie od tego, czy będzie to morze, góry, czy też domek na wsi, pozwala na oderwanie się od codziennych obowiązków i pełne poświęcenie uwagi dzieciom. A w końcu wspólne spacery brzegiem morza, rozmowy i śmiech to bezcenne chwile, które budują rodzinne więzi i tworzą niezapomniane wspomnienia.

Oryginalne pomysły na zabawy z dziećmi na plaży

Czas spędzony na plaży zwykle kojarzy nam się z budowaniem zamków z piasku. Czy to jedyny sposób na zabawę z maluchami w piasku? Oczywiście, że nie! Oto garść naszych pomysłów na szalone zabawy na plaży:

  • poszukiwanie skarbów – przygotujcie listę rzeczy, które będziecie chcieli znaleźć wspólnie z maluchami na plaży, np. muszle, kamyczki w różnych kolorach, patyki, szyszki, a następnie udajcie się na plażę i rozpocznijcie zabawę w morskich detektywów;
  • gry i zawody – plaża to idealne miejsce do gry w piłkę nożną, siatkową lub bieganie. Możecie tu też stworzyć własny tor przeszkód, na którym zorganizujecie wyścigi. Warto jednak pamiętać o tym, aby był on dostosowany do wieku i możliwości dziecka;
  • zabawy na wodzie – pływanie to z pewnością największa morska atrakcja, jednak równie ciekawą opcją są np. zawody w skokach przez fale i robieniu śmiesznych min podczas skoków;
  • tworzenie i puszczanie latawców – to idealny sposób na rozwijanie umiejętności manualnych i kreatywności. Przygotujcie wcześniej materiały do stworzenia własnych latawców, a potem wspólnie puszczajcie je na plaży, korzystając z wietrznej pogody;
  • kreatywne fotografie – zabierzcie ze sobą na plażę aparat i zróbcie swoją własną sesję zdjęciową. Dzieci mogą przebierać się za różne postacie, a nawet rysować duże obrazy na piasku, które potem uwiecznicie na zdjęciach. Takie fotografie będą wspaniałą pamiątką z Dnia Dziecka nad morzem!

Dzień Dziecka w Mielnie – jak zaplanować ten czas z pociechami?

A gdzie wyjechać z dziećmi nad morze w Dzień Dziecka? Zapraszamy do HT Houseboats, gdzie czekają na Was nasze luksusowe domki na wodach jeziora Jamno, położonego zaledwie 300 metrów od morza. Wiemy, że dla wielu maluchów to właśnie możliwość spania na wodzie jest najlepszym prezentem, jaki mogą otrzymać na Dzień Dziecka! Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy też szereg atrakcji na terenie naszego ośrodka, w tym m.in. plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i trampoliną, plażę z zabawkami, kajaki, rowerki wodne, deski SUP oraz miejsce na rozpalenie rodzinnego ogniska. Tu z pewnością nie będziecie się nudzić! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Język