U nas zrealizujesz bon turystyczny!

Nasze działania w związku z pandemią COVID-19

Sprawdź naszą politykę bezpieczeństwam, którą wprowadziliśmy w trosce o naszych Gości

Czytaj więcej
X
Rodzina na plaży

ZUS BON TURYSTYCZNY 500 PLUS
W HT HOUSEBOATS

ZUS bon turystyczny 500 plus - ht houseboats - domki na wodzie

GDZIE MOŻNA PŁACIĆ BONEM TURYSTYCZNYM? HT HOUSEBOATS NA LIŚCIE MIEJSC REALIZUJĄCYCH BONY

Od tego roku przez epidemię SARS-CoV-2 ZUS wprowadził bony turystyczne 500 plus, które mają pomóc przetrwać ośrodkom wypoczynkowym, hotelom i restajracjom. Jeśli zastanawiacie się, gdzie można wykorzystać bony turystyczne, to chcielibyśmy poinformować, że nasz ośrodek, HT Houseboats znajduje się na liście miejsc realizujących bony turystyczne.

Jeśli więc pobieracie świadczenie 500 plus na dziecko, zachęcamy do złożenia wniosku o bon turystyczny 500 plus na platformie ZUS i późniejsze wykorzystanie go w naszym ośrodku.

ZREALIZUJ BON TURYSTYCZNY 500 PLUS W HT HOUSEBOATS - OFERTA

 • pobyt w naszych komfortowych domkach,
 • bogate śniadanie przyniesione każdego poranka pomiędzy 9:00-9:30,
 • pyszną obiadokolacje (wigilia) przyniesiona do domku o wybranej przez Państwa godzinie. Obiadokolacja składa się z dania głównego, deseru oraz napoju (możliwość rezerwacji również bez obiadokolacji),
 • nieograniczony dostęp do sauny pływającej,
 • możliwość bezpłatnego wypożyczenia rowerutandemu i grilla,
 • możliwość bezpłatnego korzystania z boiska do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, kortu do tenisa, basenu sezonowego, mini parku linowego, placu zabaw dla dzieci, wewnętrznego kącika dla dzieci, bilarda, stołu do piłkarzyków oraz miejsca na ognisko podczas całego pobytu,
 • gry planszowe dostępne w Recepcji,
 • drewno oraz paliwo do sprzętu pływającego,
 • możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka, krzesełka do karmienia oraz wanienki.
REZERWUJ ONLINE
JUŻ OD 600 zł/NOC
SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ
REZERWUJ ONLINE
JUŻ OD 720 zł/NOC Z OBIADOKOLACJĄ
SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ

Informacje o rezerwacji z bonem turystycznym od ZUS

 • Bezkosztowa anulacja 60 dni przed przyjazdem
 • Śniadanie i obiadokolacja – w zależności od wybranej oferty
 • 40% przedpłaty
 • Godzina zameldowania 16:00
 • Godzina wymeldowania 11:00
 • Polityka względem dzieci. Dzieci do lat 3 przebywają w resorcie bezpłatnie
 • Akceptujemy zwierzęta. Mogą obowiązywać dodatkowe opłaty
 • Darmowy parking
 • Darmowe WiFi

Bon turystyczny 500 plus dla dzieci
W HT HOUSEBOATS

Zastanawiasz się nad wyjazdem rodzinnym, by chociaż przez kilka dni odetchnąć świeżym powietrzem, wypocząć i naładować baterie? Nie ma nic lepszego niż spacer brzegiem morza i błogi relaks na bałtyckiej plaży, która jest piękna o każdej porze roku. Zanim jednak zarezerwujesz nocleg w wybranym miejscu, sprawdź, czy za pobyt swoich dzieci możesz zapłacić bonem turystycznym 500 plus. Czym jest bon 500 plus i jak z niego korzystać?

Czym jest ZUS bon turystyczny 500 plus?

Bon turystyczny jest jednym z narzędzi stworzonych przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, które ma na celu wspierać polską gospodarkę w okresie epidemii COVID-19. Jest to przede wszystkim forma wsparcia finansowego dla polskich rodzin, a także pomoc dla branży turystycznej, w którą liczne obostrzenia związane z pandemią uderzyły najmocniej.

Jednym z najważniejszych pytań zadawanych przez rodziców jest: dla kogo bon turystyczny?. Otóż bon 500 plus to jednorazowe świadczenie w formie elektronicznej, przyznawane na każde dziecko poniżej 18. roku życia. Za pomocą bonu rodziny mogą zapłacić za usługi hotelarskie w wybranych ośrodkach w Polsce lub imprezy turystyczne, odbywające się na terenie całego kraju. Każdemu dziecku przysługuje bon w wysokości 500 zł, który należy wykorzystać do końca marca 2022 roku. Dzieci niepełnosprawne otrzymują dodatkowe świadczenie uzupełniające w wysokości 500 zł – łączna kwota świadczenia wynosi 1000 zł.

Warto zauważyć, że bon turystyczny 500 plus przyznawany jest każdej rodzinie, niezależnie od poziomu dochodu i liczby dzieci. Z bonu ZUS 500 plus mogą także korzystać dzieci, których rodzice pracują poza granicami Polski.

Jak złożyć wniosek o bon turystyczny?

Bon turystyczny jest świadczeniem, które otrzymujemy w formie elektronicznej, w związku z czym, aby z niego skorzystać, należy założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS) na stronie ZUS-u: www.zus.pl. Konto na platformie ZUS możemy stworzyć na trzy sposoby: przy użyciu profilu zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub systemu bankowości internetowej.

Po zalogowaniu się na konto w PUE ZUS wchodzimy w zakładkę „Ogólny”, a następnie „Polski Bon Turystyczny” i „Mój Bon”. Kolejnym krokiem jest aktywacja bonu turystycznego poprzez podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu. System automatycznie sprawdza, czy jesteśmy uprawnieni do odbioru bonu 500 plus, a następnie go aktywuje. Na wskazany przez nas numer telefonu lub adres e-mail otrzymujemy 16-cyfrowy kod, który możemy wykorzystać podczas rezerwacji pobytu w wybranym ośrodku hotelarskim.

Jak korzystać z bonu turystycznego?

ZUS bon turystyczny na wakacje dla dzieci dostępny jest na profilu PUE rodzica lub opiekuna prawnego. Jeżeli wybieramy się na wypoczynek z dziećmi, wystarczy, że w momencie rezerwacji noclegu podamy 16-cyfrowy kod wygenerowany przez system, a następnie potwierdzimy płatność bonem turystycznym poprzez podanie jednorazowego kodu przesłanego SMS-em na nasz numer telefonu.

Rodzice często zastanawiają się, jak działa bon turystyczny w przypadku, gdy chcemy zapłacić za usługi w kwocie mniejszej niż 500 zł. Za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne, w których biorą udział nasze dzieci, możemy płacić wielokrotnie, aż do momentu całkowitego wyczerpania kwoty przyznanego świadczenia. W momencie, gdy wartość usługi przekracza wysokość środków dostępnych w ramach bonu 500 plus, pozostałą część możemy opłacić gotówką, kartą płatniczą lub przelewem.

Warto pamiętać także, do kiedy działa bon turystyczny. Za usługi hotelarskie należy zapłacić do 31 marca 2022 roku, jednak co istotne – możemy z nich skorzystać również po tym terminie.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny 500 plus?

Oficjalna lista podmiotów, które akceptują płatność w postaci bonu turystycznego, dostępna jest na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Bez względu na to, czy lubimy aktywny wypoczynek w górach, czy też przyjemny relaks na nadmorskiej plaży, każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Jednym z najczęstszych wyborów wśród rodzin z dziećmi są oczywiście noclegi nad morzem. Bon turystyczny wykorzystać możemy m.in. w Mielnie, w wyjątkowym ośrodku wypoczynkowym HT Houseboats.

HT Houseboats to miejsce magiczne – wystarczy raz je odwiedzić, by zakochać się w nim na dobre. Znajdziemy tu piękny hotel oraz luksusowe domki położone dosłownie na wodzie. Każdy z domków posiada w całości przeszklone ściany, przez które każdego ranka możemy podziwiać piękny wschód słońca nad jeziorem Jamno.

W naszym ośrodku zadbaliśmy o każdą formę wypoczynku, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na wczasowiczów czeka tu m.in. duży basen ze specjalnie wydzieloną plażą dla najmłodszych, nowoczesny plac zabaw i mini park linowy. Latem można tu korzystać z kajaków i rowerków wodnych, boiska do siatkówki i kortu tenisowego, natomiast w okresie jesienno-zimowym na najmłodszych gości HT Houseboats czeka wewnętrzny kącik zabaw z suchym basenem z piłeczkami, licznymi zabawkami i planszówkami.

I na koniec najważniejsze – HT Houseboats to miejsce, gdzie można płacić bonem turystycznym, zatem pobyt dzieci może być tu darmowy! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Przydatne linki dotyczące bonu turystycznego 500 plus: