Wczasy nad morzem poza sezonem - sprawdź, dlaczego warto!

Plany na urlop nad morzem poza sezonem wiążą się z nudą albo brakiem atrakcji? Na pewno nie w Mielnie! Wczasy nad morzem poza sezonem mają wiele nieoczywistych zalet,
o których będzie mowa w tym artykule. Pomimo że pogoda może czasami uniemożliwić aktywności na świeżym powietrzu, w Mielnie znajdziemy nie mniej interesujące opcje na alternatywne spędzenie czasu.

Wczasy nad morzem poza sezonem – jakie mają zalety?

Przede wszystkim nie sposób nie wspomnieć o korzyściach zdrowotnych, jakie płyną z wyboru spędzenia urlopu nad Bałtykiem poza sezonem. Chociaż temperatura wody może nie pozwalać na kąpiele w morzu, to ilość jodu w powietrzu właśnie jesienią jest największa. Dlaczego nasz organizm potrzebuje jodu? Aby tarczyca oraz układ nerwowy i krążenia mogły sprawnie funkcjonować. W trakcie spacerów brzegiem morza, którym towarzyszą podmuchy wiatru, najłatwiej jest o zażycie naturalnej inhalacji tym pierwiastkiem.

W trakcie sezonu letniego bardzo powszechnym problemem polskich plaż jest ich oblężenie przez turystów. Między parawanami trudno o wolną przestrzeń, a przy odrobinie pecha może zdarzyć się, że nasz „sąsiad” akurat będzie tym hałaśliwym, który w dodatku przechodzi tuż obok naszego ręcznika zasypując go przy okazji piaskiem. Jesienią nie brakuje miejsca i w trakcie spaceru możemy urządzić przystanek gdzie chcemy, wsłuchując się ze spokojem w szum fal. Unikniemy też kolejek w smażalniach ryb czy przy budkach z goframi. Nie wszystkie z nich będą otwarte, ale w tak dużym kurorcie jak Mielno bądźmy pewni, że nie będzie problemem znalezienie czynnej kawiarni bądź restauracji, gdy zgłodniejemy.

Mielno – atrakcje jesienią

Co oferuje Mielno turystom w okresie jesiennym? Nawiązując do wcześniej wspomnianych spacerów, możemy udać się na jeden z nich Promenadą Przyjaźni. Ma ona długość prawie
2 kilometrów i prowadzi aż do centrum Unieścia. Już we wrześniu obserwujemy, że dzień staje się coraz krótszy, ale to nie przeszkodzi nam w popołudniowej wyprawie, ponieważ ciąg spacerowy jest oświetlony. Dodatkowo, znajdziemy tablice z opisem atrakcji oferowanych przez gminę Mielno, które mogą posłużyć za inspirację do następnej wycieczki.

Inną propozycją na spędzenie aktywnie czasu jest Leśna Pętla Przygód i Tajemnic. To ścieżka przyrodnicza prowadząca przez wydmy, grodziska i bunkry. Warto się zatrzymać na położonym na trasie tarasie widokowym i podziwiać przez chwilę nadmorskie krajobrazy.

Odpoczynek nad morzem i ….nad jeziorem – HT Houseboats zaprasza

W gminie Mielno usytuowane jest jezioro Jamno, a na nim „pływające” domki. Oprócz nietypowego noclegu, który gwarantuje gościom bezpośredni kontakt z naturą, spokój oraz idealne miejsce do oglądania wschodów i zachodów słońca, HT Houseboats przygotowało cały szereg atrakcji. Odwiedzającym mogą umilić czas wycieczki rowerowe (możliwość wypożyczenia sprzętu), przejażdżki pontonami z silnikiem czy też, a z myślą o najmłodszych plac zabaw z huśtawkami, trampolinami i hamakami (oraz kącik dla dzieci wewnątrz na wypadek złej pogody). Po całodniowych spacerach na gości czeka przestrzeń do relaksu z sauną i masażami, sala ze stołem bilardowym, stołem do ping ponga oraz piłkarzyków. Na terenie ośrodka HT Houseboats znajduje się także kort tenisowy, a do końca września funkcjonuje wynajem skuterów wodnych oraz motorówek.

Nawet kilkudniowy wypoczynek nad Bałtykiem może okazać się niezwykle skutecznym sposobem na zażegnanie jesiennej chandry. Cała lista wymienionych powyżej aktywności pokazuje zaś, że żaden turysta przebywający w Mielnie nie jest skazany na nudę nawet
w sezonie jesienno-zimowym!


Język