Wyżywienie w miejscu, w którym zatrzymaliście się na wakacje to z wielu powodów świetna opcja. Załoga ośrodka wypoczynkowego dba o Wasz komfort i wygodę, a Wy zajmujecie się wypoczywaniem! I o ile dla każdego smaczne i pożywne śniadanie powinno być standardem, o tyle obiad w hotelu może budzić kilka wątpliwości. Na szczęście jest alternatywa! Czym różni się obiadokolacja w hotelu od wciąż bardziej popularnego obiadu? Na co lepiej się zdecydować? Rozważmy!

Obiadokolacja czy obiad w hotelu? Czym to się różni?

Rozpieszczanie podniebienia to jeden z istotniejszych elementów wakacyjnego odpoczynku. Wczasowicze najczęściej oczekują od hotelowych mistrzów kuchni różnorodności, na którą w harmidrze codzienności zwykle brak czasu. Lokalne specjały, powszechnie lubiane hity kuchni polskiej i międzynarodowej, a do tego dogodne godziny serwowania — to kolejne oczekiwania wobec wakacyjnego wyżywienia.

Najczęstszym głównym posiłkiem w ciągu dnia jest obiad, składający się z dwóch lub (coraz częściej) jednego dania. Alternatywą dla obiadu jest obiadokolacja, która w kwestii oferowanego menu najczęściej nie różni się zbytnio od obiadu. Podstawową różnicą pomiędzy tymi posiłkami jest pora podania.

Obiad w hotelu — czas na posiłek!

O ile idealnym czasem na pierwszy posiłek w ciągu dnia jest poranek, o tyle dobrze samemu zadecydować o porze obiadu lub obiadokolacji. Tymczasem obiad w hotelu zwykle podawany jest o stałej godzinie (podobnie jak kolacja), co może być dość uciążliwe. Jeśli chcecie powylegiwać się na plaży lub spędzić aktywnie dzień, obiad w hotelu może nieco pokrzyżować Wasze zamiary. Osobom ceniącym swobodę, potrzeba dostosowania swoich planów do godzin wydawania posiłków, może wydawać się wręcz nie do przyjęcia.

Z drugiej strony, jeśli potrzebujecie swego rodzaju kotwicy, punktu stałego w dziennym harmonogramie, opcja obiadu w hotelu (podawanego o stałej godzinie) może spełnić Wasze oczekiwania. I tutaj kryje się klucz: Wasze oczekiwania. Najlepsze opcje wyżywienia powinny nadążać za Wami i najpełniej odpowiadać na Wasze potrzeby (również w zakresie menu) — jakiekolwiek one są.

Obiadokolacja w hotelu — przepis na dostosowanie pory jedzenia do swojego planu dnia. A jedzenie? Palce lizać!

Obiadokolacja w hotelu często również podawana jest o stałych godzinach — zwykle są one znacznie późniejsze od pory serwowania obiadu, dzięki czemu możecie znacznie dłużej pobyć na plaży czy zwiedzać. Idealnym wariantem jest możliwość dostosowania pory posiłku do Waszych planów.

Elastyczne godziny serwowania posiłków dają Wam niemal nieograniczoną swobodę w planowaniu dnia. W hotelu oraz domkach na wodzie HT Houseboats to Wy decydujecie, o której godzinie wzmocnicie ciało i rozpieścicie zmysły wybornym posiłkiem. Wolicie jeść w porze typowo obiadowej, czyli ok. 14:00? Nie ma problemu! A może chcecie zjeść pyszną kolację przy zachodzie słońca? Do usług! Posiłek, przygotowany z pasją i fantazją, którą czuć w każdym kęsie, dostarczymy Wam o wybranej przez Was porze!

Obiadokolacja w hotelu — godziny wybierzcie sami. My zajmiemy się gotowaniem pyszności i dostarczymy Wam je pod same drzwi!

Wykwintne danie główne, które sami wybieracie z menu, domowe smakołyki i orzeźwiająca lemoniada to stałe elementy każdego, serwowanego przez nas posiłku w ramach obiadokolacji w hotelu. Godziny podania również wybieracie sami z przedziału pomiędzy godz. 14:00 a 20:00.
Co ważne — na obiadokolację w hotelu HT Houseboats możecie zdecydować się w każdym momencie pobytu. Warto jednak zrobić to wcześniej, choćby już na etapie rezerwacji domku na wodzie lub pokoju w hotelu. Jeśli zdecydujecie się na pakiet obiadokolacji przed przyjazdem — zapłacicie na niego mniej!

Obawiacie się, że tak pysznego jedzenia ciągle będzie Wam mało? Prócz śniadań i obiadokolacji oferujemy Wam również menu à la carte, pełne nadmorskich specjałów oraz dodatkowych, nieszablonowych propozycji kulinarnych (w tym wegańskich, wegetariańskich, pozbawionych laktozy czy glutenu), przekąsek i dań, które z pewnością odpowiedzą na oczekiwania nawet najbardziej wymagającego smakosza!


Język