Darłowo i Darłówkowo

Darłowo i jego nadmorska dzielnica – Darłówko to położona w województwie zachodniopomorskim miejscowość w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Oprócz świetnej lokalizacji gwarantującej niewielki dystans do plaży, ma do zaoferowania turystom wiele atrakcji przez cały rok. Planując zatem urlop, czy to zimą, czy latem, warto potraktować ją jako doskonałą propozycję miejsca, w którym zregenerujemy siły i odpoczniemy.

Jak aktywnie spędzać czas w Darłowie i Darłówku?

Jest to miejscowość nadmorska, dlatego na pierwszym miejscu nie sposób nie wymienić wizyty na plaży. Szerokie i piaszczyste plaże są wizytówką tego miejsca. Darłówko w zasadzie posiada dwie plaże, które są rozdzielone za sprawą rzeki Wieprzy przecinającej pas plaży. Stąd też podział na Plażę Wschodnią i Plażę Zachodnią – obie równie piękne. W części wschodniej znajduje się otwarta dla turystów latarnia morska z 1927 roku. Aktualnie latarnia ta cały czas służy statkom, wskazując im drogę za sprawą mechanizmu świetlnego. Kolejną niewątpliwą atrakcją w Darłówku jest jedyny w Polsce most rozsuwany. Konstrukcję dodatkowo urozmaica wieża sterownicza o nietypowym wyglądzie (porównywanym przez niektórych do UFO).

Kontynuując spacer po Darłówku, warto odwiedzić czynny port rybacki, przeładunkowy i turystyczny. W sezonie wyruszają z niego regularnie statki wycieczkowe. Natomiast z okolic mostu rozsuwanego można się dostać do centrum Darłowa tramwajem wodnym. Po dotarciu tam, interesującą dla turystów aktywnością może być wizyta w Zamku Książąt Pomorskich. Na jego terenie znajduje się również muzeum, w którym do obejrzenia są zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby drewniane oraz ekspozycja sztuki sakralnej. Przez gminę Darłowo przebiega też średniowieczny Szlak Cystersów (rozciągający się przez 106 kilometrów), jak i przechodzący jeszcze przez trzy sąsiednie miejscowości Szlak Wiatraków, który rozpoczyna się przy wspomnianym wcześniej Zamku.

Gdzie szukać zakwaterowania w Darłowie?

Baza noclegowa Darłowa obejmuje wiele możliwości. Do dyspozycji turystów oddane są ośrodki wczasowe i domy wypoczynkowe, pensjonaty i hotele. Jest też kemping z polem namiotowym. Miejscem prezentującym różne możliwości noclegowe, a co za tym idzie ułatwiającym odwiedzającym wybór, jest portal Booking (booking.com). Urlopowicze chcący korzystać z uroków nadmorskiego klimatu i jednocześnie szukający wyjątkowego miejsca do zakwaterowania mogą skorzystać z rozwiązania proponowanego przez HT Houseboats – domków na wodzie znajdujących się w Mielnie, niecałą godzinę drogi samochodem od Darłowa.

Co wyróżnia domki HT Houseboats?

Trudno o piękniejsze widoki zza okna niż te, które zapewnia zakwaterowanie w domku położonym na jeziorze. Oprócz bogatego wyposażenia (w tym kominka, wanny z hydromasażem czy sauną) ośrodek zapewnia wiele atrakcji. W sezonie letnim oddaje do dyspozycji gościom basen, saunę na wodzie oraz sprzęt do uprawiania sportów wodnych, a zimą zaprasza do SPA i do krytej przestrzeni ze stołem bilardowym i grami planszowymi. Morze znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka, bo w odległości tylko 300m! HT Houseboats oferuje też swoim gościom opcję pobytu z wyżywieniem, tak, aby mogli w pełni oddać się wypoczynkowi. Pływające domki to świetna opcja dla osób, które szukają wczasów w bliskim w kontakcie z naturą, z dala od miejskiego zgiełku, ale ze wszystkimi udogodnieniami cywilizacji, dostępnymi na wyciągnięcie ręki.


Język