Co robić w Mielnie w czasie pandemii

Za sprawą pandemii koronawirusa zmienił się charakter naszego wypoczynku. Czas odkryć go na nowo i razem z rodziną lub przyjaciółmi odwiedzić Mielno – idealne miejsce dla spacerowiczów, rowerzystów, a przede wszystkim osób chcących uciec od miejskiego zgiełku. Nie tylko ze względu na bliskość morza, ale również okoliczne atrakcje.

Spacerem po Mielnie

Mielno niezmiennie urzeka czystą oraz szeroką plażą, a to oznacza spacery – zwłaszcza o zachodzie słońca. Dodatkową atrakcją, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, jest Leśna Pętla Przygód i Tajemnic, czyli ścieżka przyrodniczo-edukacyjna. Znajduje się ona na zalesionym obszarze przy plaży, a na jej trasie można zobaczyć m.in. bunkry, wydmy, grodziska, drewniane konstrukcje oraz taras widokowy. Jeżeli ktoś ma ochotę na inne widoki, niech uda się nad pobliskie jezioro Jamno i właśnie tam zrobi sobie dłuższy spacer. Ponadto Mielno ma swoją promenadę, która prowadzi do Unieścia. Pieszą wycieczkę warto zakończyć w przystani rybackiej, która znajduje się tuż przy plaży. To okazja do tego, by zobaczyć, jak wygląda praca rybaków oraz do zakupu świeżych ryb.

Równie dobrze można wybrać się na spacer w drugą stronę, czyli z Mielna do Mielenka Aleją Lipową, gdzie mimo, że jesteśmy nad morzem, poczujemy bliskość zieleni za sprawą 150-letnich drzew rosnących przy drodze. Jak widać, atrakcji dla spacerowiczów nie brakuje, czego dowodem jest to, że Mielno trzykrotnie w ostatnich latach było gospodarzem Pucharu Polski Nordic Walking.

Dla fanów dwóch kółek

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wielu z nas przypomniało sobie o podstawowych aktywnościach, takich jak m.in. jazda na rowerze. I tutaj Mielno także ma wiele do zaoferowania! Atrakcyjne szlaki rowerowe o różnej długości to idealna propozycja zarówno dla tych, którzy wolą krótsze dystanse, jak i doświadczonych rowerzystów. Prawdziwą perełką jest Nadmorski Szlak Czerwony (45 km), który przebiega przez Mielno oraz prowadzi wzdłuż linii Morza Bałtyckiego. Dla jeszcze wytrwalszych przygotowany został 75-kilometrowy Niebieski Szlak Pałaców, który kończy się w Gąskach (Mielno) przy latarni morskiej.

Relaks w HT Houseboats

Epidemia to czas stresu, niepewności oraz ograniczeń, a to wszystko wpływa na komfort naszego życia. Dlatego tak ważny jest nie tylko aktywny wypoczynek, ale również inne sposoby dbania o równowagę psychiczną i fizyczną. Taką właśnie możliwość daje odpoczynek w domkach na wodzie HT Houseboats w Mielnie (nad wspomnianym jeziorem Jamno).

Dlaczego warto odetchnąć właśnie u nas? Domki HT Houseboats to nie tylko urzekające widoki fal za oknem, ale prawdziwe SPA na wodzie. Pobyt w prywatnej saunie ma zbawienny wpływ zarówno na ciało, jak i umysł. Poza tym niektóre domki są wyposażone w wannę z jacuzzi, dzięki czemu kąpiel staje się prawdziwym rytuałem. Podczas pobytu dajemy gwarancję 100-procentowej prywatności oraz zachowania zasad bezpieczeństwa, tak ważnych w trakcie pandemii koronawirusa.

Na tym jednak nie koniec. Epidemia pokazała, że należy otworzyć się na nowe sposoby spędzania wolnego czasu. Z myślą o tym wprowadziliśmy ofertę morsowania pod opieką instruktora, co na przemian z wizytami w saunie przyniesie wiele korzyści dla zdrowia. Idealnym zakończeniem takiego dnia może być relaks na fotelu masującym w domku lub wspólny wieczór z rodziną przy kominku, który znajduje się w naszych obiektach. Przy okazji w naszej recepcji można wypożyczyć gry planszowe, co sprawi, że pobyt w HT Houseboats będzie nie tylko czasem relaksu, ale także integracji rodzinnej i dobrej zabawy.


Język