Wakacje z psem nad morzem

Dla wielu osób pies jest nie tylko przyjacielem rodziny, ale także jej członkiem. To powód częstych dylematów w okresie wakacyjnym, kiedy wyjeżdżasz np. na dwutygodniowy urlop nad morze i nie wiesz, co zrobić ze swoim pupilem. W żadnym wypadku nie możesz go pozostawiać samotnie, bo może to prowadzić m.in. do lęku separacyjnego. Innym rozwiązaniem jest lokum u dobrze znanych mu osób lub w hotelu dla zwierząt. Jednak skoro pies jest Twoim czworonożnym przyjacielem, to najlepiej poszukać miejsca na wakacje, w którym ten czas spędzicie razem w komfortowych warunkach.

Jak przygotować się do podróży z psem?

O psa powinno się dbać tak samo, jak o swoich bliskich. W przypadku wakacji zaczyna się to od etapu ich planowania. Należy wybrać się do weterynarza na rutynowe badania i porozmawiać z lekarzem na temat ryzyka wystąpienia choroby lokomocyjnej oraz możliwości jej zapobiegania (istnieją odpowiednie leki dla zwierząt, pod żadnym pozorem nie można im podawać tych przeznaczonych dla ludzi). Pamiętaj, aby koniecznie zabrać ze książeczkę zdrowia psa na wypadek, gdyby Twój pupil zachorował w trakcie wakacji. Przed wyjazdem warto pomyśleć o zaczipowaniu pieska. Zwierzę może zgubić się w nowym miejscu, a dzięki takiej formie zabezpieczenia szybko uda się go odnaleźć.

Kolejna wskazówka to bagaż dla czworonoga. Trzeba pomyśleć w pierwszej kolejności o tym, w jakich warunkach będzie odbywała się podróż (pokarm i woda dla psa wraz z miskami, transporter, szelki transportowe, klatka, siedzisko i kocyk). Jeżeli chodzi o sam pobyt na miejscu, nie można zapomnieć o zabraniu kosmetyków, zabawek, karmy i przekąsek, do których pies jest przyzwyczajony. Dla niego to też ma być czas relaksu i drobnych przyjemności.

Nieodłącznym elementem wakacji nad morzem są spacery i zwiedzanie. Dlatego nie możesz zapomnieć o zabraniu smyczy i kagańca, aby Twój pupil mógł mieć wstęp do każdego miejsca (restauracja, plaża, promenada). Ostatnia ważna kwestia to woreczki na psie odchody – spacery z pieskiem mają być przyjemne dla Ciebie i nieuciążliwe dla innych turystów.

wczasy z psem nad morzem

Miejsca nad morzem dla psa

Nad polskim morzem rośnie liczba plaż, po których można swobodnie spacerować z psem. Dedykowane plaże dla psów powstały m.in. w Darłowie, Podczelu (część Kołobrzegu), czy w Rowach (Ustka). Równocześnie mamy wybiegi lub place zabaw dla psów m.in. w Koszalinie i Kołobrzegu. Trzeba jednak pamiętać, że z pupilem bez problemu można spacerować po niestrzeżonych i tzw. dzikich plażach, które znaleźć można m.in. w Mielnie oraz Chłopach. Przy plażach tych często rozciągają się zalesione tereny, dzięki czemu urządzicie sobie z pieskiem kilkugodzinny spacer (na smyczy). Należy wówczas zabrać zapas wody oraz koc, na którym zwierzę będzie mogło wypocząć. “Przyjazne” dla pupili są również promenady oraz tereny wokół nadmorskich jezior (np. Jamno). Inną opcją rozrywki dla czworonoga jest wizyta w psim spa lub u psiego fryzjera (m.in. w Koszalinie).

Nocleg przyjazny dla pupila

Największy wpływ na zadowolenie Twoje oraz psa ma miejsce, w którym spędzicie wakacje. W HT Houseboats wprowadziliśmy nawet specjalną “Politykę psa”, bo właściciele tych zwierząt są u nas zawsze mile widziani. Wystarczy poinformować wcześniej o tym, że przyjedzie dodatkowy lokator. Na miejscu dostępne są miski z wodą dla zwierząt, woreczki i kosze na nieczystości, a ponadto można wypożyczyć koce, maty i ręczniki, zabawki dla zwierząt, apteczkę, czy też koszyki do przewozu psa na rowerze oraz kapoki. Poza tym cały czas jesteśmy w kontakcie z weterynarzem – gdyby się coś działo, piesek otrzyma szybką pomoc. Nasza hotelowa restauracja także jest otwarta dla gości z pieskami!


Język