Każdy rodzic wie, że zorganizowanie czasu wolnego swoim pociechom jest nie lada wyzwaniem. Dzieci potrzebują urozmaiconych zajęć, ale równie mocno cenią sobie zaangażowanie rodziców we wspólną zabawę. Rodzinny pobyt nad morzem w domkach na wodzie HT Houseboats powinien więc, poza słodkim lenistwem na plaży, przewidywać różne aktywności. Jakie zabawy, oprócz wspólnego budowania zamków z piasku, wywołają dziecięcą radość?

Frisbee

Frisbee to nazwa aktywności fizycznej, która polega na rzucaniu dyskiem. Na pierwszy rzut oka przedmiot wygląda dość niepozornie – okrągły, zwykle gumowy lub plastikowy, przypominający wyglądem talerz. Wrażenie robi dopiero “w akcji” – rzucając go do przeciwnika, musimy bacznie obserwować, jak unosi się w powietrzu i czy zostanie przez niego złapany.

Trzeba więc wykazać się zwinnością, ale i dobrym refleksem. W frisbee gra się z reguły w parze, dlatego w przypadku większej ilości osób ustalenie składu zostawiamy Wam. To doskonała okazja na opracowanie rodzinnej rodzinnej strategii, która jednocześnie będzie dobrą zabawą!

Puszczanie latawca

Plaża to wymarzone miejsce do rozpoczęcia przygody z puszczaniem latawców – morska bryza i przestrzeń dają nam spore pole do popisu. Zanim jednak Twoje dziecko odkryje radość z tej aktywności, warto udzielić mu kilka wskazówek, dzięki którym nauczy się jak sterować latawcem. Taka współpraca pokaże dziecku, że trzymając się Twoich podpowiedzi i naśladując podobne czynności, radzi sobie coraz lepiej.

W przypadku nieco starszych dzieci zorganizujcie wspólne zawody latawców. Który uniesie się wyżej? Czas to sprawdzić i wyłonić zwycięzcę!

Badminton

Dwie rakietki i lotka – oto, czego potrzebujecie do gry w badmintona. Przyda się jeszcze spora dawka energii, ponieważ piasek nie należy do równych powierzchni, a za lotką będziecie się musieli trochę nabiegać. Mimo wszystko potraktujcie to jako małe utrudnienie gry, w której liczy się przede wszystkim zwinność. Przepisy, techniki, ustawienia – pozwólcie, że te wszystkie elementy pominiemy, bo w rodzinnej rozgrywce nie obowiązują ścisłe reguły, a jedynie dobra zabawa!

W początkach przygody z badmintonem możecie skupić się na jak najdłuższym utrzymaniu lotki w powietrzu, dodatkowo licząc odbicia. 15? 20? 25? Starajcie się w każdej kolejnej rundzie przebić poprzedni wynik – w tym przypadku z przeciwnikiem nie rywalizujemy, a współpracujemy!

Kręgle

Ciekawa i nieoczywista zabawa, którą możecie zorganizować również na plaży. Plusy? Gra w tego typu kręgle nie potrzebuje ani specjalnych kul, ani profesjonalnego toru. Wystarczy, że zaopatrzycie się w zestaw plastikowych kręgli lub użyjecie w tym celu pustych butelek po napojach. Następnie ustawicie je w rządku, lekko podsypując piaskiem i wyznaczycie pierwszego śmiałka, który podejmie się strącenia jak największej liczby kręgli.

Aby dzieci jeszcze bardziej poczuły ducha rodzinnej rywalizacji, wyniki każdego zawodnika zanotujcie na kartce, a po ogłoszeniu werdyktu, wyznaczcie dla zwycięzcy symboliczną nagrodę. Pamiętajcie jednak, by niezależnie od umiejętności podczas rozgrywek wzajemnie sobie kibicować – poprzez grę zespołową dzieci zaczynają dostrzegać, że każdy z Was to silne ogniwo rodziny, dlatego też wszystkim, bez wyjątku, potrzebne jest solidne wsparcie!

Gra w klasy

Pamiętacie popularną grę w klasy i związane z nią skoki na jednej nodze? Chodzenie na boso po ciepłym piasku już jest przyjemnym uczuciem, ale gwarantujemy, że skakanie dostarczy Wam jeszcze większej frajdy. Będąc na plaży, spróbujcie “namierzyć” porządny patyk i rozrysować nim schemat gry. Dla tych, którzy nie kojarzą zasad, przygotowaliśmy krótkie przypomnienie.


– Diagram (tzw. chłopek) składa się najczęściej z 8 lub 9 klas (czasem i 10) kolejno ponumerowanych, w tym dwa ostatnie pola tworzą przedzielony okrąg.

– Gra rozpoczyna się od rzutu kamieniem w pole nr 1, ale patrząc na okoliczności gry – równie dobrze może być to muszelka.

– Rozgrywka polega na umiejętnym przeskoczeniu ustalonej liczby pól na jednej nodze (jedynie na okręgu staje się w rozkroku). Niestety w momencie utraty równowagi trzeba wszystko zaczynać od początku.

– Po zaliczonej pierwszej rundzie gracz musi trafić przedmiotem w pole nr 2 – w przypadku kolejnych rzutów ten schemat będzie się powtarzał.

– Przedmiotem rzucajcie tak, aby nie dotknął on narysowanej linii i zatrzymał się w “środku” danej klasy – jeśli tak się nie stanie, zawodnikowi przepada kolejka, a swoją szansę otrzymuje inny gracz.

– Wygrywa ten uczestnik, który pierwszy ukończył wszystkie poziomy.

Klasy to gra ruchowa, która rozwija sprawność fizyczną i równowagę dziecka. Inne jej zalety to ćwiczenie celności i nauka współzawodnictwa. Oczywiście, mile widziane są wszelkie zmiany w regułach gry. Przykładowo, jeśli tradycyjny diagram Was nie przekonuje, zamiast “chłopka” ustalcie inny kształt pasujący do Waszej rodziny. Jesteście miłośnikami pizzy, a może regularnie pochłaniacie tabliczki mlecznej czekolady? Wspaniale! Nadszedł czas, by to wykorzystać i rozrysować!

Spędźcie rodzinne wakacje w Mielnie!

Pomysłów na aktywne plażowanie z dziećmi jest całe mnóstwo. Zachęcamy do zainspirowania się naszymi pomysłami na aktywne wykorzystanie czasu wolnego ze swoimi pociechami. A jeśli spędzacie urlop w domkach na wodzie HT Houseboats, na pewno nie będziecie się nudzić!

Naszym gościom udostępniamy leżaki, parawany, zabawki oraz specjalny wózek dla małych dzieci – wszystko to można wziąć ze sobą nad morze. Z kolei bezpośrednio na terenie HT Houseboats posiadamy prywatną plażę, a także wiele atrakcji dla dzieci, takie jak zjeżdżalnia, trampolina, huśtawka czy oczko wodne z rowerkami wodnymi. Niezapomniane wspomnienia dla całej rodziny gwarantowane!

wakacje nad morzem z basenem


Język