fbpx
łowienie ryb w ht houseboats

Łowisz ryby? Ht Houseboats to prawdziwy raj dla wędkarzy!

Wędkowanie nad Bałtykiem wcale nie jest zarezerwowane tylko dla doświadczonych rybaków, wypływających kutrami wprost we wzburzone morze. Jeśli Waszą rodzinną pasją również jest łowienie ryb albo przynajmniej jeden z domowników nie wyobraża sobie czasu wolnego bez błogiego odpoczynku nad wodą z wędką – czym prędzej pakujcie sprzęt i spędźcie najbliższy urlop w domkach na wodzie Ht Houseboats! Jest tu wszystko, czego potrzebuje każdy wędkarz, by urządzić sobie udane łowy – spokojna okolica, przestronny taras, który pozwoli Ci “stanąć” oko w oko z “upolowanym” okazem, i dostęp zarówno do Morza Bałtyckiego, jak i Jeziora Jamno.

Jakie gatunki zamieszkują Bałtyk i Jezioro Jamno?

“Co tam mogę złowić?” – to jedno z tych pytań, które zadaje sobie wędkarz planujący wyprawę na ryby gdziekolwiek. Jeśli jesteś zaznajomiony z tematem na tyle, że wiesz co skrywają również nadmorskie akweny – pozostaje nam tylko zaprosić Cię na wybrzeże i oddać się beztroskiemu wędkowaniu. Nie wiesz, co pływa w tutejszych wodach? Podpowiemy!

Fauna Bałtyku jest dość różnorodna – spotkasz tu zarówno gatunki słonowodne, słodkowodne, jak i te przystosowane do dwóch środowisk. W morzu najczęściej będą to: dorsze, flądry czy śledzie. A dla wszystkich, których celem są: węgorze, karpie, sumy, okonie, sandacze, leszcze, płocie, szczupaki czy jazie – muszą zarzucić swoje wędki w głąb jeziora Jamno w Mielnie.

Łowisz ryby? Ht Houseboats to prawdziwy raj dla wędkarzy! - ht houseboats - domki na wodzie

Gdzie łowić? Ht Houseboats idealne miejsce na urlop wędkarski!

Polujesz na karpia, dorsza, a może jazia? Niezależnie od gatunku ryb miejsce na połów powinno być odosobnione. Nie polecamy więc łowienia w pobliżu zatłoczonej plaży – w najlepszym wypadku gwar odstraszy ryby wodne, a w najgorszym zakończy się mandatem. Jeśli więc szukasz ustronnego miejsca do spokojnego wędkowania nad Bałtykiem – zaplanuj urlop w domkach na wodzie Ht Houseboats!

Wiemy, że wędkarz do życia potrzebuje nie tylko tlenu, ale nieograniczonego dostępu do wody – właśnie takie warunki oferują przestronne tarasy domków. To tutaj będziesz mógł się wygodnie rozsiąść, rozłożyć sprzęt wędkarski i obserwować poczynania wędki. Inne zalety? Będąc o krok od wody, masz możliwość wędkowania z o każdej porze dnia i nocy bez dłuższych przygotowań do wyruszania w trasę.

Łowisz ryby? Ht Houseboats to prawdziwy raj dla wędkarzy! - ht houseboats - domki na wodzie

Metody wędkowania, które wykorzystasz w nadmorskich okolicznościach Ht Houseboats

W Ht Houseboats najbardziej polecamy łowienie metodą gruntową. Dlaczego? Oprócz tego, że jest skuteczna możesz samodzielnie zarzucić wędkę i czekać na rozwój wydarzeń lub zostawić sprzęt na tarasie i w międzyczasie pobawić się z dziećmi. W momencie, gdy będzie branie sygnalizator “da Ci cynk”, że udało się coś złowić.

Inną metodą, którą warto wypróbować również w nadmorskich okolicznościach, jest spinning. Polega on na skrupulatnym zarzucaniu wędki ze sztuczną przynętą i uważnym wyciąganiu jej z powrotem. Ta technika jest często praktykowana nad Bałtykiem, ponieważ ma dużą skuteczność zwłaszcza w połowach ryb słodkowodnych. Pamiętaj jednak, że wędkarz łowiący ryby tą metodą zobowiązany jest do zachowania minimalnych odstępów od innych wędkujących: łowiąc z brzegu – 25 metrów, a z łodzi – 50 metrów.

Jeśli jednak wędujesz z brzegu na co dzień – wybierz technikę tzw. połowu z łódki, wykorzystując powyższe metody. W Ht Houseboats masz możliwość wypożyczenia pontonu z silnikiem, który śmiało posłuży Ci do wypróbowania tego sposobu wędkowania. Zarzuć wędki i wypłyń pontonem na sam środek akwenu wodnego, a na pewno nie wrócisz z pustymi rękami! A nawet jeśli wędka nie drgnie – spędzisz miło czas, wsłuchując się w delikatny szum fal…

Łowisz ryby? Ht Houseboats to prawdziwy raj dla wędkarzy! - ht houseboats - domki na wodzie

Czy czytając ten tekst, zerkasz już na swoją wędkę i szykujesz plan na nadmorskie łowy? Jeśli tak, czekamy na Ciebie w Ht Houseboats, gdzie z dala od zgiełku miasta w pełni oddasz się urokom wędkowania!