łowienie ryb w ht houseboats

Wędkowanie nad Bałtykiem wcale nie jest zarezerwowane tylko dla doświadczonych rybaków, wypływających kutrami wprost we wzburzone morze. Jeśli Waszą rodzinną pasją również jest łowienie ryb albo przynajmniej jeden z domowników nie wyobraża sobie czasu wolnego bez błogiego odpoczynku nad wodą z wędką – czym prędzej pakujcie sprzęt i spędźcie najbliższy urlop w domkach na wodzie Ht Houseboats! Jest tu wszystko, czego potrzebuje każdy wędkarz, by urządzić sobie udane łowy – spokojna okolica, przestronny taras, który pozwoli Ci “stanąć” oko w oko z “upolowanym” okazem, i dostęp zarówno do Morza Bałtyckiego, jak i Jeziora Jamno.

Jakie gatunki zamieszkują Bałtyk i Jezioro Jamno?

“Co tam mogę złowić?” – to jedno z tych pytań, które zadaje sobie wędkarz planujący wyprawę na ryby gdziekolwiek. Jeśli jesteś zaznajomiony z tematem na tyle, że wiesz co skrywają również nadmorskie akweny – pozostaje nam tylko zaprosić Cię na wybrzeże i oddać się beztroskiemu wędkowaniu. Nie wiesz, co pływa w tutejszych wodach? Podpowiemy!

Fauna Bałtyku jest dość różnorodna – spotkasz tu zarówno gatunki słonowodne, słodkowodne, jak i te przystosowane do dwóch środowisk. W morzu najczęściej będą to: dorsze, flądry czy śledzie. A dla wszystkich, których celem są: węgorze, karpie, sumy, okonie, sandacze, leszcze, płocie, szczupaki czy jazie – muszą zarzucić swoje wędki w głąb jeziora Jamno w Mielnie.

Gdzie łowić? Ht Houseboats idealne miejsce na urlop wędkarski!

Polujesz na karpia, dorsza, a może jazia? Niezależnie od gatunku ryb miejsce na połów powinno być odosobnione. Nie polecamy więc łowienia w pobliżu zatłoczonej plaży – w najlepszym wypadku gwar odstraszy ryby wodne, a w najgorszym zakończy się mandatem. Jeśli więc szukasz ustronnego miejsca do spokojnego wędkowania nad Bałtykiem – zaplanuj urlop w domkach na wodzie Ht Houseboats!

Wiemy, że wędkarz do życia potrzebuje nie tylko tlenu, ale nieograniczonego dostępu do wody – właśnie takie warunki oferują przestronne tarasy domków. To tutaj będziesz mógł się wygodnie rozsiąść, rozłożyć sprzęt wędkarski i obserwować poczynania wędki. Inne zalety? Będąc o krok od wody, masz możliwość wędkowania z o każdej porze dnia i nocy bez dłuższych przygotowań do wyruszania w trasę.

Metody wędkowania, które wykorzystasz w nadmorskich okolicznościach Ht Houseboats

W Ht Houseboats najbardziej polecamy łowienie metodą gruntową. Dlaczego? Oprócz tego, że jest skuteczna możesz samodzielnie zarzucić wędkę i czekać na rozwój wydarzeń lub zostawić sprzęt na tarasie i w międzyczasie pobawić się z dziećmi. W momencie, gdy będzie branie sygnalizator “da Ci cynk”, że udało się coś złowić.

Inną metodą, którą warto wypróbować również w nadmorskich okolicznościach, jest spinning. Polega on na skrupulatnym zarzucaniu wędki ze sztuczną przynętą i uważnym wyciąganiu jej z powrotem. Ta technika jest często praktykowana nad Bałtykiem, ponieważ ma dużą skuteczność zwłaszcza w połowach ryb słodkowodnych. Pamiętaj jednak, że wędkarz łowiący ryby tą metodą zobowiązany jest do zachowania minimalnych odstępów od innych wędkujących: łowiąc z brzegu – 25 metrów, a z łodzi – 50 metrów.

Jeśli jednak wędujesz z brzegu na co dzień – wybierz technikę tzw. połowu z łódki, wykorzystując powyższe metody. W Ht Houseboats masz możliwość wypożyczenia pontonu z silnikiem, który śmiało posłuży Ci do wypróbowania tego sposobu wędkowania. Zarzuć wędki i wypłyń pontonem na sam środek akwenu wodnego, a na pewno nie wrócisz z pustymi rękami! A nawet jeśli wędka nie drgnie – spędzisz miło czas, wsłuchując się w delikatny szum fal…

łowienie ryb nad jeziorem

Czy czytając ten tekst, zerkasz już na swoją wędkę i szykujesz plan na nadmorskie łowy? Jeśli tak, czekamy na Ciebie w Ht Houseboats, gdzie z dala od zgiełku miasta w pełni oddasz się urokom wędkowania!


Język