Nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, że urokowi zachodu wyjątkowo do twarzy z taflą odbijającej światło wody – nad morzem lub jeziorem. Dlatego najpiękniejsze zachody słońca można podziwiać w otoczonym wodą Mielnie! Gdzie najlepiej skierować swoje kroki przed spektakularnym końcem dnia? Gdzie w Mielnie są najlepsze miejsca do obserwowania zachodów? Podpowiadamy!

Magia chwili. Zachód słońca – Mielno skąpane w blasku

Czy jest coś bardziej romantycznego niż wspólne wpatrywanie się w zachód słońca? Można się pokusić o refleksję, że to metafora życia we dwoje – ważne, że patrzy się w jednym kierunku. Piękno można przeżywać różnie: w milczeniu, w objęciach, trzymając się za ręce, podziwiając odbijający się blask w ukochanych oczach…

Niezależnie od tego, czy Wasza miłość właśnie rozkwita, czy macie za sobą już kilka wspólnych lat, czy może wyczekujecie już wnuków, a jubileusz złotych lub nawet diamentowych godów mieni się na horyzoncie wspólnej drogi… Warto czasem się zatrzymać, chwycić za ręce i przeżyć to jeszcze raz. I kto wie? Zakochać się w sobie na nowo, może i kolejny już raz?

Mało jest tak sprzyjających momentów do romantycznego uniesienia, jak wspólne oglądanie zachodu słońca. Będąc nad morzem po prostu trzeba to zobaczyć! Podpowiadamy Wam, gdzie w Mielnie najlepiej udać się pod koniec dnia w poszukiwaniu najpiękniejszych widoków.

Piękno, które zachwyci każdego – zachód słońca. Mielno i Promenada Przyjaźni

Promenada w Mielnie powstała ponad 100 lat temu! Rozciąga się bezpośrednio przy wybrzeżu i oferuje spacerowiczom zapierające dech w piersiach widoki na morze. W razie zmęczenia można przysiąść na jednej z wielu ławeczek lub udać się na kolację do wybranej (spośród licznych) restauracji przy Promenadzie.

Promenada Przyjaźni w Mielnie należy do miejsc często odwiedzanych przez wczasowiczów. Jeśli więc nie przeszkadza Wam towarzystwo innych zakochanych w pięknie zachodzącego słońca osób – to miejsce będzie idealne. Jeśli jednak oczekujecie bardziej intymnej atmosfery lub jesteście złaknieni spokoju i ciszy – wybierzcie np. nadmorską plażę lub wybrzeże Jeziora Jamno.

Wakacje nad morzem w Mielnie w spokojnej okolicy z wieloma atrakcjami -

Jak u Osieckiej – “Na całych jeziorach Ty” – Jezioro Jamno

W Mielnie, którego powierzchnię aż w dwóch trzecich stanowi Jezioro Jamno, zachody słońca można podziwiać z wielu miejsc. Właściwie każdy zakątek wybrzeża jeziora można by nazwać punktem widokowym. Liczne pomosty ukryte nieraz w zaroślach, piaszczyste plaże, okolice Jamieńskiego Nurtu (gmina Mielno, przestrzeń pomiędzy mniejszymi wioskami), czyli kanału łączącego Jezioro z Morzem Bałtyckim – mogą stanowić dobry punkt obserwacyjny zachodów słońca.

Jezioro Jamno będzie idealnym miejscem dla Was, jeśli oprócz zachwycających widoków chcecie zażyć nieco ciszy. Turystów zwykle jest tu mniej niż nad pobliskim wybrzeżem morskim. Jeśli natomiast chcecie dzielić magię chwili tylko we dwoje… Wybierzcie domek na wodzie z tarasem!

Wielkanoc nad morzem w domku na wodzi z widokiem na jezioro jamno

Taras domków na wodzie – skrawek nieba na wyłączność

Zachód słońca w Mielnie możecie podziwiać w iście rajskiej scenerii i tylko we dwoje. Pływający na lustrze jeziora domek z tarasem zapewni Wam wymarzone warunki do wpatrywania się w niebo roziskrzone mieniącym się w różnych barwach blaskiem zachodzącego słońca. W porze letniej, lub gdy noc jest wystarczająco ciepła, możecie przedłużyć magię chwili i podziwiać rozgwieżdżoną płachtę nieba ze swojego tarasu.

Taras w domku na wodzie

Wrażenia, jakie oferuje HT Houseboats w Mielnie pozwalają tworzyć najpiękniejsze wspomnienia. Są miejsca i momenty, które pamięta się do końca życia – taras domku na wodzie podczas zachodu słońca to przecież idealnie miejsce, by zadać chyba najważniejsze pytanie w życiu i usłyszeć wyszeptaną drżącym głosem odpowiedź: „tak”.


Język