W czasie, gdy powoli żegnamy się z ozdobami świątecznymi i staramy się zaprzyjaźnić z nowym rokiem, w naszych głowach coraz częściej kotłuje się jedna myśl – jak wybrać idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka? Każdy z nas doskonale wie, jak duże jest to wyzwanie, ponieważ kto, jak kto, ale dziadkowie zasługują na to, by upominek dla nich był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. A gdyby tak w tym roku zrezygnować z pudełka czekoladek i postawić na coś specjalnego? Oto nasze pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka!

Dzień Babci i Dziadka – jedyny taki dzień w roku, który przepełniony jest miłością

Nikt inny nie rozpieszcza tak swoich wnuków i nie darzy ich nieskończoną miłością jak dziadkowie. To oni przymykają oko na nasze wybryki i są oazą zrozumienia dla wszelkich problemów – tych błahych i tych pozornie nie do przeskoczenia. Dzień Babci i Dziadka jest więc idealną okazją do tego, by docenić każdy spędzony z nimi dzień i podziękować za to, że są przy nas w różnych sytuacjach.

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najważniejszych dat na początku każdego roku. Babcie świętują 21 stycznia, natomiast dziadkowie 22 stycznia. Jak widać, święta te są ze sobą mocno powiązane, co nie dzieje się przypadkowo. Większość z nas ma bowiem w głowie obraz dziadków, którzy są nierozłączni i spędzają wspólnie praktycznie wszystkie chwile. Zamiast więc spędzać długie godziny na wyszukiwaniu osobnego prezentu na Dzień Babci i prezentu na Dzień Dziadka, warto pomyśleć o czymś, co na pewno im się spodoba. Co dokładnie mamy na myśli? Czas na moment puścić wodze wyobraźni!

Kreatywne prezenty na Dzień Babci i Dziadka – DIY czy gotowy upominek?

Jak wiadomo, każda babcia i dziadek najbardziej ucieszy się z obecności swoich wnucząt i możliwości spędzenia z nimi chociaż paru chwil. Gdy zadamy im zatem pytanie, czego potrzebują i co chcieliby otrzymać jako prezent na Dzień Babci i Dziadka, to zwykle odpowiedź będzie taka sama: „mamy już wszystko”. Tym, co jednak z pewnością skradnie ich serca, będzie zrobiony samodzielnie prezent DIY. Podczas gdy młodsze dzieci mogą stworzyć własne laurki, ozdobić ramkę ze wspólnym zdjęciem lub pomalować zestaw filiżanek specjalnymi farbkami, starsi mogą pomyśleć o wykonaniu oryginalnego albumu na zdjęcia lub świec zapachowych. A to zaledwie garść inspiracji, z których możemy skorzystać!

Ci, którzy czują, że prace ręczne nie są dla nich, również mogą stworzyć coś wyjątkowego. Doskonałym przykładem jest personalizowany kalendarz z fotografiami, w którym zapisane zostaną najważniejsze daty, takie jak np. urodziny dzieci oraz wnucząt. Dziadkowie uwielbiają oglądać zdjęcia, a ich radość będzie tym większa, jeżeli na fotografiach zobaczą swoje ukochane wnuki. Równie ciekawym pomysłem na prezent na Dzień Babci i Dziadka mogą być poduszki, kubki lub magnesy na lodówkę ze zdjęciem wnuków. Jesteśmy przekonani, że każdy z tych upominków wywoła promienny uśmiech na twarzy dziadków.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka – relaksujący wyjazd nad morze dla poprawy zdrowia i samopoczucia

Styczeń to miesiąc, który pozwala odetchnąć miejscowościom turystycznym po intensywnym sezonie bożonarodzeniowym i naładować baterie przed zbliżającymi się feriami zimowymi. Jest to więc znakomity moment na zaplanowanie weekendowego lub kilkudniowego wyjazdu nad morze, który może okazać się wspaniałym, a zarazem oryginalnym prezentem na Dzień Babci i Dziadka. Puste plaże, liczne ścieżki spacerowe, bliskość natury i świeże powietrze przepełnione jodem – to bezcenne podarunki, które możemy wręczyć naszym dziadkom z okazji ich święta.

Organizując wyjazd dla dziadków, warto jednak pamiętać o tym, by poszukać dla nich miejsca cichego i spokojnego, w którym będą mogli naprawdę wypocząć. Znakomitym wyborem będą pod tym względem nasze luksusowe domki w HT Houseboats, położone na wodach jeziora Jamno, w odległości zaledwie 200 metrów od mieleńskich plaż. W domkach na naszych gości czekają takie udogodnienia jak kominek, wanna z hydromasażem, sauna, fotel masujący oraz uroczy taras z widokiem na okoliczny krajobraz. Pobliskie ścieżki spacerowe są z kolei idealną bazą wypadową na treningi nordic walking, podczas których dziadkowie będą mogli inhalować się jodem przepełniającym morskie powietrze.

 

A na koniec chcielibyśmy jedynie przypomnieć, że Dzień Babci i Dziadka to fantastyczna okazja do tego, by spędzać wspólnie czas i cieszyć się wzajemną bliskością. Warto więc pomyśleć o organizacji wspólnego wyjazdu nad morze – dla dziadków, dzieci i wnucząt. Jesteśmy przekonani, że wszyscy skorzystają z takiego odpoczynku i będą wspominać go z uśmiechem na twarzy!


Język