Wszechobecny spokój, rytmiczny szum fal przerywany uderzeniem o ścianę lodu, mroźne powietrze, które przyjemnie wypełnia płuca i świeży śnieg skrzypiący pod butami. Wbrew pozorom to wcale nie musi być kadr z filmu kręconego w odległej, zimowej krainie. Tak magicznych krajobrazów dostarcza nasz rodzimy Bałtyk, który zimą zamienia się w bajkową scenerię. A to przecież nie jedyny plus wyjazdów nad morze w sezonie zimowym! Co daje nam urlop nad Bałtykiem w takiej scenerii i gdzie warto wybrać się nad morze zimą?

Szusowanie po górskich stokach czy zdrowotny wypoczynek nad morzem – gdzie warto wyjechać zimą?

Odpowiedź na pytanie: „góry czy morze?” jest oczywista, kiedy mamy na myśli sezon wakacyjny. Wówczas nadmorskie kurorty dosłownie pękają w szwach, a lista miłośników wylegiwania się na plaży zdaje się nie mieć końca. Zupełnie inaczej wygląda to jednak zimą, kiedy mało kto myśli o relaksie nad Bałtykiem. Wówczas nasze myśli kierują się raczej na wyjazd w góry lub wycieczkę last minute do ciepłych krajów. Okazuje się jednak, że potencjał nadmorskiego klimatu zimą jest ogromny, chociaż, co mocno nas zasmuca, wciąż pozostaje niedoceniany.

Korzyści wynikających z zimowego wyjazdu w góry jest mnóstwo, co potwierdzi każdy pasjonat sportów zimowych i korzystania z uroków zimowej scenerii podczas spacerów po górskich dolinach. Warto jednak pamiętać o tym, że zimą sprzymierzeńcem dla naszego organizmu jest przede wszystkim nadmorska bryza, która jest całkowicie wolna od alergenów, a do tego bogata w aerozole morskie zawierające m.in. cząsteczki chlorków, bromu, jodu oraz ozonu.

Aerozole te zawierają też liczne pierwiastki lecznicze pochodzące ze źródeł solankowych, które wspierają terapię chorób górnych dróg oddechowych, astmy oraz alergii wziewnych. Tłumaczy to fakt, dlaczego lekarze tak duże znaczenie przypisują zimowym spacerom po nadmorskich plażach, polecanym głównie kobietom w ciąży, małym dzieciom oraz osobom starszym.

Sprzyjający dla naszego zdrowia jest również specyficzny klimat nadmorski, który charakteryzuje się stosunkowo dużym nasłonecznieniem i niewielkimi wahaniami temperatur. W rezultacie zima nad morzem jest zwykle łagodna, ponieważ ciepło nagromadzone o tej porze roku w akwenie morskim jest płynnie oddawane do powietrza. A to oznacza, że zima jest idealnym czasem na relaksujące spacery po plaży, które pozwalają nam na wyciszenie się, napawanie się malowniczymi krajobrazami i poszukiwanie bursztynów, cennego złota Bałtyku.

Luksusowe domki na wodzie w HT Houseboats, czyli wyjazd tam, gdzie zima nad morzem jest najpiękniejsza

Wiemy już, że zima nad morzem to świetny wybór zarówno dla kobiet czekających na przyjście na świat upragnionego maluszka, jak i dla rodzin z małymi dziećmi oraz seniorów. Pozostaje jednak zadać sobie pytanie, gdzie udać się nad morze zimą, by nie tylko wzmocnić odporność, ale też zapewnić sobie dawkę ruchu i niezapomnianych wrażeń? Ci, którzy lubią spędzać czas w tętniącym życiem mieście, prawdopodobnie wezmą pod uwagę krótki wypad do Trójmiasta.

Te osoby, które wręcz przeciwnie chcą odpocząć i zapomnieć o wielkomiejskim zgiełku, powinny przesunąć palcem po mapie nieco dalej, by dotrzeć… do Mielna! To tu, na wodach jeziora Jamno, znajdują się nasze domki na wodzie, które są idealnym miejscem do spędzenia zimowego urlopu nad morzem i wdychania świeżego powietrza naszpikowanego jodem już od samego poranka.

Dlaczego HT Houseboats to nr 1 na liście pt. „Gdzie zimą nad morze z dzieckiem”?

Na to wyróżnienie pracowaliśmy przez długie lata, wprowadzając do naszej oferty mnóstwo udogodnień, takich jak m.in.:

  • przestronne domki z kominkiem, wanną z hydromasażem, sauną, fotelem masującym i urokliwym tarasem, z którego rozpościera się piękny, zimowy krajobraz;
  • moc atrakcji dla najmłodszych, takich jak planszówki, piłkarzyki, sala zabaw, plac zabaw z huśtawkami i zjeżdżalnią;
  • możliwość skorzystania z relaksujących form odpoczynku na świeżym powietrzu, np. treningi z kijkami;
    autorska kuchnia w postaci urozmaiconych śniadań i domowych wypieków dostarczanych pod drzwi domku;
  • dodatkowe udogodnienia dla najmłodszych, takie jak nocnik i nakładka na deskę, elektroniczny termometr i kontakt do lekarza pierwszej pomocy.

Podjęliście już decyzję o tym, gdzie wybrać się nad morze zimą? Doskonale! Mamy nadzieję, że w tym roku Wasz wybór padł na nasz ośrodek, który jest już gotowy na pierwszych gości przybywających na ferie zimowe 2024. Jedno jest pewne – u nas dobra zabawa nigdy się nie kończy, a jedyny w swoim rodzaju klimat w mig przeniesie każdego do bajkowej, zimowej krainy!


Język