Wakacyjny klimat w domkach na wodzie

Wybór restauracji podczas urlopu nad Bałtykiem to nie lada wyzwanie. Lokale kuszą regionalnymi smakami i krzykliwymi reklamami, co wcale nie ułatwia decyzji. Dlatego najlepiej zastanowić się, jak powinna wyglądać nadmorska restauracja, w której znajdziesz menu swoich wakacyjnych marzeń?

Ryba to podstawa

Nie wyobrażamy sobie wakacji nad morzem bez ryby. To absolutna podstawa nadmorskiej diety i biada temu, kto nie przepada za nimi. Sama obecność ryb w menu to jeszcze nie wszystko. Liczy się ich świeżość. W końcu przyjeżdżamy do Mielna nie po to, aby jeść mrożonki, które są dostępne cały rok w supermarketach w całym kraju. Na jakie okazy najlepiej zwrócić uwagę? W naszej restauracji szczególnie polecamy dorsza oraz sandacza. Oba te gatunki charakteryzują się tym, iż są praktycznie pozbawione tłuszczu, ale za to są bogate w białko i składniki odżywcze. Nie tylko nie brakuje w nich witamin i minerałów, ale także świetnie smakują, ponieważ do ich przyrządzenia stosujemy tylko naturalne składniki. 

Menu dla dzieci

To, co smakuje dorosłym, niekoniecznie przypada do gustu dzieciom, wyczulonym na intensywne smaki i często nastawionym tylko na deser. Z tego powodu w restauracji nadmorskiej muszą pojawić się dania dla najmłodszych. W restauracji regionalnej Kubryk postawiliśmy na potrawy, po które dzieci sięgają najchętniej w czasie wakacji. Aby dziecko mogło się w miarę szybko zdecydować, co chce zjeść, uznaliśmy, że najlepiej sprawdza się krótsze menu. Gdy wybór jest zbyt szeroki, trudno o szybką decyzję. W naszej restauracji znajdziesz m.in. nuggetsy, zupę pomidorową czy paluszki rybne. Na specjalnie życzenie możemy przygotować dania w wersji bezglutenowej dla maluchów, które nie tolerują glutenu. 

Desery i atrakcje po posiłku

Skoro mówimy o dzieciach, to nie możemy pominąć deserów – w końcu to na nie maluchy czekają najbardziej. Czego nie powinno zabraknąć podczas wakacji nad morzem? Z pewnością gofrów, które od lat są symbolem wypoczynku nad Bałtykiem. Proponujemy klasyczne gofry z cukrem pudrem, jak i bardziej fantazyjne – z bitą śmietaną, polewą lub sezonowymi owocami. A co po deserze? Na terenie HTHouseboats znajduje się boisko, mini park linowy oraz plac zabaw, z którego dzieci mogą skorzystać np. w trakcie oczekiwania na posiłki lub po tym, jak się najedzą. 

Dania wegetariańskie w nadmorskiej restauracji

Każda restauracja, bez względu na swój profil, musi zdawać sobie sprawę ze zmian, które zachodzą we współczesnym sposobie żywienia. Oczywiście, niektóre ponadczasowe dania nigdy nie wyjdą z mody, jednak są one dla wszystkich, dlatego postawiliśmy w naszej restauracji na różnorodność. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie – szczycimy się faktem, iż ponad 30% naszych dań jest wegańska lub wegetariańska. I już nie musicie szukać lokalu, w którym są potrawy zgodne z waszym gustem i światopoglądem. 

Tylko świeże produkty

Liczba pozycji w menu restauracji nie ma znaczenia, jeśli serwowane potrawy są po prostu niesmaczne. Z czego to może wynikać? W wielu wypadkach “winne” są mrożonki i wielokrotnie ponad miarę używane tłuszcze do smażenia. W restauracji Kubryk postawiliśmy na zupełnie inny model funkcjonowania, dzięki czemu nasze propozycje są zawsze smaczne, ale przede wszystkim – świeże. Korzystamy tylko z produktów pochodzących od lokalnych dostawców, co w połączeniu z umiejętnościami naszych kucharzy daje doskonały efekt na Twoim talerzu. Koniecznie sprawdź naszą restaurację i przekonaj się, jak smakuje nadmorska kuchnia. 


Język