Żeglowanie po Bałtyku

Jesteś wielkim fanem żeglarstwa i chciałbyś mieć możliwość spędzenia urlopu na łodzi, wśród szumu fal i wiejącego wiatru? A może jeszcze nie miałeś okazji pływać żaglówką i chciałbyś poczuć, jak to jest? Niezależnie od Twojego doświadczenia, najlepszym miejscem do żeglugi będzie Morze Bałtyckie – wystarczy tylko wolny czas podczas wakacji. Czym charakteryzuje się żeglowanie po Bałtyku i czy każdy może wybrać się w rejs?

Żeglowanie po Bałtyku – czego się spodziewać?

Morze Bałtyckie podziwiane z wysokości pokładu żaglówki jest naprawdę piękne. Wyobraź sobie wydający się nie mieć końca horyzont wody, który zapiera dech w piersiach swoim ogromem. Najwspanialsze widoki można zaobserwować wieczorami, gdy zachodzące słońce odbija się w tafli wody – zdjęcia z takich wakacji z pewnością na stałe zagoszczą w pamiątkowym albumie! A jak wygląda od strony technicznej żeglowanie po Bałtyku i czego można się spodziewać?

Jeśli to Twój pierwszy raz i nigdy wcześniej nie miałeś okazji pływać łódką – informujemy, że będzie trochę bujać! Żeglowanie po Bałtyku różni się od pływania po jeziorach, ponieważ morze rządzi się swoimi prawami i jest bardziej “aktywne”. Ze względu na to, że Bałtyk ma sporo wypłyceń, fale są krótkie i strome, co przy ich uderzeniach o brzeg łodzi powoduje kołysanie. Moc kołysania zależy jednak przede wszystkim od warunków panujących na morzu – jeśli jest ono spokojne i nie ma bardzo mocnego wiatru, nie trzeba się obawiać, że bujanie spowoduje chorobę morską.

Co można robić w trakcie żeglugi?

Jeśli chcesz wypłynąć w dłuższy rejs jako członek załogi, czyli osoba, która ma do wykonania konkretne zadania na pokładzie żaglówki, czeka Cię trochę pracy. Najczęściej załogantami są albo kursanci uczący się, aby uzyskać zezwolenie na samodzielne podróżowanie łodziami, albo już wykwalifikowani sternicy.

Jeśli jednak nie masz własnej łodzi albo nie jesteś pasjonatem stania za jej sterami, ale chcesz wybrać się na żeglowanie po Bałtyku, możesz wybrać najlepszą dla siebie opcję – wynajem. Wynajem żaglówki to najczęściej rejs ze wspomnianym wcześniej sternikiem, który kieruje łodzią i dba o bezpieczeństwo pasażerów. Ty zaś możesz oddać się wypoczynkowi i podziwianiu cudownych widoków! Szczególnie warto wybrać się na rejs żaglówką ze swoją rodziną czy z przyjaciółmi – jeśli tylko pogoda dopisuje, wspólne żeglowanie po Bałtyku to przepis na udane wakacje.

Żeglowanie z HT Houseboats

Jeśli więc marzy Ci się relaksujący wypoczynek nad morzem i żeglowanie w Mielnie, sprawdź ofertę HT Houseboats! Nasza oferta jest dostosowana zarówno dla tych osób, które chciałyby nauczyć się żeglować, jak i dla miłośników opalania się na pokładzie i leniwego odpoczynku. Dla tych pierwszych przygotowaliśmy indywidualne szkolenia żeglarskie na jeziorze, dostosowane do potrzeb i umiejętności ich uczestnika.

Jest także możliwość skorzystania z nauki żeglowania dla dzieci na jachtach klasy Optimist, która jest bezpieczna i łączy przyjemny wypoczynek z nabyciem nowych, przydatnych umiejętności. A nasi klienci planujący skorzystać z możliwości spokojnego rejsu po jeziorze ze sternikiem mogą wynająć żaglówkę na 2 godziny – na pokład wejdzie razem nawet 8 osób! Oczywiście do dyspozycji są również mniejsze, 4-osobowe żaglówki. Dla par polecamy za to romantyczny rejs o zachodzie słońca, z winem musującym i truskawkami na stoliku.

Luksusowa oferta HT Houseboats wynajmu domków na wodzie w Mielnie obejmuje także szereg innych atrakcji, dzięki którym ten urlop będzie niezapomniany! Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca do spędzania czasu nad morzem, wejdź na naszą stronę internetową i poznaj wszystkie zalety odpoczynku w Mielnie!


Język