Preloader
co daje sauna

Chyba nie musimy Was przekonywać do tego, że sauna ma pozytywny wpływ na organizm, jednak sporym zaskoczeniem może być ilość jej zalet zdrowotnych. Jeśli już mieliście okazję korzystać z dobrodziejstwa sauny, zapewne kojarzycie ten charakterystyczny błogostan, gdy odpręża się całe ciało, a myśli uspokajają. Z kolei dla wszystkich niewtajemniczonych proponujemy wizytę w pływającej saunie w naszych domkach na wodzie HT Houseboats i przedstawiamy zalety saunowania. Co osiągniecie, korzystając z tego rozwiązania i dlaczego akurat w nadmorskiej miejscowości miałby miejsce Wasz debiut?

Sauna, czyli zdrowotna terapia

Po wejściu do sauny człowiek czuje się oczyszczony ze wszystkich negatywnych emocji, a gorąca para dociera do każdej komórki Waszego ciała, wywołując przyjemne uczucie odprężenia. Można powiedzieć, że zażywanie saunowych kąpieli jest jak dwie pieczenie na jednym ogniu – Wy czujecie się błogo, a organizm regeneruje się, chłonąc pozytywne bodźce!

Już po pierwszej wizycie w gorącym pomieszczeniu poczujecie przypływ pozytywnej energii i dobrego nastroju, uwalniając przy tym pokłady endorfin. Warto więc zaplanować sobie saunowanie w czasie pobytu na urlopie, ponieważ po całym dniu wrażeń będzie miało ono na Was wręcz zbawienny wpływ.

Co ważne, początkujący saunowicze powinni spokojnie oswajać się z wysoką temperaturą, stopniowo wydłużając czas pobytu w gorącym pomieszczeniu. Pamiętajcie, by po wyjściu schłodzić organizm, czyli wziąć ciepły prysznic, ale powoli przesuwając kurek aż do lodowatego strumienia. Zrezygnujmy z saunowania, gdy nie czujemy się w pełni sił oraz po wcześniejszym spożyciu alkoholu, ponieważ może to wywołać silne odwodnienie bądź problemy z krążeniem.

Co daje sauna? Poznajcie zalety saunowania!

1. Poprawa krążenia krwi oraz usunięcie z organizmu nagromadzonych toksyn z powietrza i innych czynników zewnętrznych.

2.Przyspieszenie metabolizmu, więc saunowanie może być doskonałym uzupełnieniem bezpiecznego odchudzania, czyli przestrzegania zdrowej diety i aktywnego trybu życia.

3.Lepsze ukrwienie spowodowane wysoką temperaturą zapewnia nie tylko oczyszczenie, ale również wygładzenie bruzd i zmarszczek, które są konsekwencją upływającego czasu.

4. Wzmocnienie odporności – z badań wynika, że osoby korzystające z sauny zdecydowanie rzadziej chorują na przeziębienia czy grypę!

Domki na wodzie z pływającą sauną i jacuzzi!

Właśnie zaczęliście poszukiwania hotelu, w którym połączycie rodzinny wyjazd z saunowaniem czy jacuzzi? Jesteście w dobrym miejscu – w naszych domkach na wodzie HT Houseboats w Mielnie nie tylko zregenerujecie się w pływającej saunie, ale doświadczycie cudownego wpływu nadmorskiego powietrza pełnego jodu!

Sauna to też doskonały sposób na zregenerowanie się po dniu pełnym zabawy w naszym parku linowym, na placu zabaw czy po zaciętych rozgrywkach na boisku. Zapraszamy więc rodziny z dziećmi, pary chcące spędzić romantyczny weekend, seniorów czy grupy znajomych na maraton saunowania. Zapewniamy, że taki punkt wyjazdu, sprawi, że poczujecie się jeszcze bardziej zrelaksowani!