co daje sauna

Chyba nie musimy Was przekonywać do tego, że sauna ma pozytywny wpływ na organizm, jednak sporym zaskoczeniem może być ilość jej zalet zdrowotnych. Jeśli już mieliście okazję korzystać z dobrodziejstwa sauny, zapewne kojarzycie ten charakterystyczny błogostan, gdy odpręża się całe ciało, a myśli uspokajają. Z kolei dla wszystkich niewtajemniczonych proponujemy wizytę w pływającej saunie w naszych domkach na wodzie HT Houseboats i przedstawiamy zalety saunowania. Co osiągniecie, korzystając z tego rozwiązania i dlaczego akurat w nadmorskiej miejscowości miałby miejsce Wasz debiut?

Sauna, czyli zdrowotna terapia

Po wejściu do sauny człowiek czuje się oczyszczony ze wszystkich negatywnych emocji, a gorąca para dociera do każdej komórki Waszego ciała, wywołując przyjemne uczucie odprężenia. Można powiedzieć, że zażywanie saunowych kąpieli jest jak dwie pieczenie na jednym ogniu – Wy czujecie się błogo, a organizm regeneruje się, chłonąc pozytywne bodźce!

Już po pierwszej wizycie w gorącym pomieszczeniu poczujecie przypływ pozytywnej energii i dobrego nastroju, uwalniając przy tym pokłady endorfin. Warto więc zaplanować sobie saunowanie w czasie pobytu na urlopie, ponieważ po całym dniu wrażeń będzie miało ono na Was wręcz zbawienny wpływ.

Co ważne, początkujący saunowicze powinni spokojnie oswajać się z wysoką temperaturą, stopniowo wydłużając czas pobytu w gorącym pomieszczeniu. Pamiętajcie, by po wyjściu schłodzić organizm, czyli wziąć ciepły prysznic, ale powoli przesuwając kurek aż do lodowatego strumienia. Zrezygnujmy z saunowania, gdy nie czujemy się w pełni sił oraz po wcześniejszym spożyciu alkoholu, ponieważ może to wywołać silne odwodnienie bądź problemy z krążeniem.

Co daje sauna? Poznajcie zalety saunowania!

1. Poprawa krążenia krwi oraz usunięcie z organizmu nagromadzonych toksyn z powietrza i innych czynników zewnętrznych.

2.Przyspieszenie metabolizmu, więc saunowanie może być doskonałym uzupełnieniem bezpiecznego odchudzania, czyli przestrzegania zdrowej diety i aktywnego trybu życia.

3.Lepsze ukrwienie spowodowane wysoką temperaturą zapewnia nie tylko oczyszczenie, ale również wygładzenie bruzd i zmarszczek, które są konsekwencją upływającego czasu.

4. Wzmocnienie odporności – z badań wynika, że osoby korzystające z sauny zdecydowanie rzadziej chorują na przeziębienia czy grypę!

Domki na wodzie z pływającą sauną i jacuzzi!

Właśnie zaczęliście poszukiwania hotelu, w którym połączycie rodzinny wyjazd z saunowaniem czy jacuzzi? Jesteście w dobrym miejscu – w naszych domkach na wodzie HT Houseboats w Mielnie nie tylko zregenerujecie się w pływającej saunie, ale doświadczycie cudownego wpływu nadmorskiego powietrza pełnego jodu!

Sauna to też doskonały sposób na zregenerowanie się po dniu pełnym zabawy w naszym parku linowym, na placu zabaw czy po zaciętych rozgrywkach na boisku. Zapraszamy więc rodziny z dziećmi, pary chcące spędzić romantyczny weekend, seniorów czy grupy znajomych na maraton saunowania. Zapewniamy, że taki punkt wyjazdu, sprawi, że poczujecie się jeszcze bardziej zrelaksowani!


Język